Budućnost ne da vrh – pala je i Krka!

Piše: Ognjen 816 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti Volija upisali su 12. trijumf u ABA ligi pošto su savladali Krku u gostima 84:78.

Plavo-bijeli su sačuvali prvo mjesto pred veliki derbi regionalnog takmičenja koji se narednog ponedjeljka igra u Morači protiv Crvene Zvezde.

Podgoričani su u Novom Mestu igrali odlično u prvom poluvremenu, u kom su bez mnogo forsiranja za tri poena, ubacili 46 poena.

Plavo-bijeli su praktično konstantno bili u prednosti, a u 15. minutu stigli su i do maksimalnih +17, 39:22.

Naši su bili loši u trećoj četvrtini, što su domaći iskoristili da se vrate u egal i čak povedu trojkom Kastratija u 29. minutu 56:55. U tim momentima Budućnost nije najbolje igrala, ali je ipak zadržala egal, Jaramaz je dao dvije važne trojke i to je bila uvertira za seriju 9:2, kojom su na dva minuta prije meča Podgoričani stigli do 77:68 i pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dragićević sa 19 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Dvocifreni su bili još Jaramaz i Subotić sa po 12 poena, a Subotić je imao i 12 defanzivnih skokova. 11 poena ubacio je Sead Šehović, po 10 poena dodali su Suad Šehović i Marić.