Budućnost i Lovćen u finalu Kupa!

Piše: Vladan 815 pregleda Dodaj komentar

U finalu kupa Crne Gore u fudbalu igraće Budućnost i Lovćen koji su u polufinalnim dvomečima bili bolji od Sutjeske odnosno Petrovca.

Nakon 0-0 u Podgorici, danas su u Nikšiću revanš meč odigrali najveći crnogorski rivali Sutjeska i Budućnost a utakmica je završena rezultatom 1-1 pa je Budućnost zbog gola u gostima obezbijedila plasman u finale, peti put u nezavisnoj Crnoj Gori.

Sutjeska je najprije povela u 41. minutu golom Cicmila, potom je imala i igrača više kada je Budućnost ostala sa desetoricom na terenu poslije crvenog kartona Stefana Milića u 67. minutu da bi u 80. minutu Mihailo Perović postigao gol za konačnih 1-1 i veliko slavlje igrača i navijača Budućnosti.

U dosadašnja četiri finala Budućnost je jednom osvojila takmičenje i to u sezoni 2012/13.

Lovćen je danas u Petrovcu šokirao istoimenog domaćina pobjedom od čak 0-4, iako je u prvoj utakmici cetinjski tim tek u nadoknadi uz dosta muke uspio da dođe do gola za konačnih 1-1. Strijelci za Lovćen na današnjoj utakmici bili su Vujović, Camaj, Kaluđerović i Pejaković.

Za Lovćen je ovo treće finale kupa u nezavisnoj Crnoj Gori a do sada Cetinjani imaju polovičan učinak – osvojen kup u sezoni 2013/14 i poraz u finalu sezone 2008/09.

Finalna utakmica biće odigrana 30. maja na stadionu “Pod Goricom”.