Aleksandar Ivović: Sa dosta optimizma i nade čekamo Špance

Piše: Vladan 923 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Holandiju na otvaranju Evropskog prvenstva u Beogradu sa 13:6 (5:0, 3:1, 3:2, 2:3).

Kao što se i očekivalo Crna Gora je bez problema savladala Holandiju na startu Evropskog prvenstva u Beogradu.

Naša selekcija je najbolje odigrala u prvoj četvrtini, kada smo postigli pet golova, a nijesmo primili nijedan.

Aleksandar Ivović je nakon ubjedljive pobjede nad Holandijom istakao da sa dosta optimizna i nade čekaju duel sa Španijom.

Dogovor prije utakmice je bio da krenemo dobro, da sve što smo planirali sprovedemo u djelo. Nijesmo potcijenili Holandiju iako smo znali da smo dosta kvalitetniji od njih. Taj pristup raduje. Te prve dvije četvrtine su pokazatelj kako bi trebalo da igramo protiv Španije, iako te dvije ekipe nijesu za poređenje. Te neke taktičke zamisli koje smo sprovodili tokom priprema smo uspjeli da uradimo tokom utakmice. To nas raduje i sa dosta optimizma i nade čekamo Špance. I u najavama smo dosta pričali o tom meču, koji je jako bitan za nas. Ostaje nam da se sjutra osvježimo, da dobro analiziramo Špance. Znamo šta bi nam pobjeda protiv njih donijela. Suvišno je govoriti o bilo kakvoj važnosti utakmice

Nikola Vukčević je nakon meča rekao:

”Prva utakmica na turniru nosi određeni teret. Uvijek je teško, iako rezultat pokazuje da smo odigrali siguran meč. Dominirali smo tokom duela, ali su nas i Holanđani namučili na neki način i dobro pripremili za duel sa Španijom. Potrebno je da se mi još malo konsolidujemo, da dogovorimo neke stvari, i vjerujem u dobar rezultat u utorak.”