Vuko Borozan najefikasniji u porazu Vardara

Piše: Vladan 660 pregleda Dodaj komentar

Šampion Njemačke se revanširao Vardaru za poraz u Frankfurtu.

Rajn Nekar Leven je slavio u Skoplju 29:26 (15:15), a nakon izdanja u Njemačkoj malo ko je očekivao da bi Vardar mogao ovako loše da odigra u sjajnoj atmosferi dvorane Jane Sandanski.

Leven je gotovo sve vrijeme u napadu igrao bez golmana i to kao da je poremetilo domaće koji nijesu imali rješenja za to iznenađenje, a pritom je i Nikolaj Jakobsen dobro pripremio svoj tim koji je forsirao pozicioni napad. Na drugoj strani domaćima je slabo što polazilo za rukom, odbrana je bila mnogo loša, golmani ispod nivoa, dok je naš Vuko Borozan na terenu proveo svega 20 minuta i za to vrijeme čak stigao da bude najefikasniji u Vardaru sa šest golova i dvije asistencije.

Raul Gonzales se ipak kasno sjetio da u igru uvede našeg bombardera, jer je Leven već napravio plus šest, nakong čega je teško bilo u poslednjih desetak minuta napraviti priključak. Kaneljas je takođe postigao šest golova, Dušebajev četiri, a Dibirov tri. Kod Levena sjajan meč su odigrali Rainkid i Larsen sa po sedam golova, dok je Šmid postigao četiri.

U istoj grupi Seged je upisao novi trijumf protiv Kristijanštada 33:28. Naš Nebojša Simić je loše otvorio meč, potom bio zamijenjen, da bi u nastavku ponovo dobio šansu, a onda se razbranio i vratio svoj tim na samo minus jedan (skinuo je sedmerac i četiri vezana zicera). Međutim Šveđani su u samom finišu svojim greškama dozvolili Segedu da rutinski privede meč kraju.

Kod domaćina su se istakli Gaber sa šest, te Gorbok i Banhidi sa po pet golova. Lipovac je kod Kristijanštada bio najefikasniji sa šest golova.