Vaterpolisti osvojili srebro

Piše: Vladan 2.5k pregleda Dodaj komentar

KadetiVaterpoloKadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je od Srbije u finalu 7. Memorijalnog turnira “Darko Čukić” u Beogradu za generaciju 1998. i mlađi.

Na turniru koji se igrao na Banjici učestvovalo je 10 reprezentacija, najveći turnir za ovo godište u Evropi, a “ajkule” su u finalu izgubile od Srbije 5:4. U finalu su pružile odličnu partiju, rezultat je do kraja bio neizvjestan, ali su na kraju poražene. Najvažnije od svega je da su na ovom takmičenju pokazale ogroman kvalitet i potvrdile da vaterpolo sport u Crnoj Gori ima odličnu budućnost.

Sastav koji vodi Vladimir Gojković je u grupi savladao Italiju rezultatom 7:4, potom Kanadu sa 20:1, Slovačku 15:10 i Srbiju 2 rezultatom 14:5. U četvrtfinalu su lagano savladali Njemačku (18:5), a u polufinalu je bila bolja od Grčke rezultatom 15:8.

U utakmici za 3.mjesto Grčka je bila bolja od Italije 10:8,  Srbija 2 je izgubila od Hrvatske 7:3 za 5.mjesto, dok je 7. mjesto osvojila Njemačka koja je bila bolja od Slovačke 12:4. Mađarska je zauzela 9.mjesto, a Kanada 10. mjesto.

Srbija 1-Crna Gora  5:4 (2:2, 1:1, 2:0, 0:1)

Srbija 1: Belopavlović, Tintor , Kolašinac , Lukić 1, Jelčić 2, Velkić , Tubić , Vučinić, Janković 1 , Kasum, Mitrović 1 , Panajotović , Todorovski.  Savezni trener: Mijalkovski pošto je Vasilovski kažnjen zbog crvenog kartona u duelu sa Italijom.

Crna Gora: Tešanović, Radulović 1, Dragović, Kustudić, Grgurević 1, Vujošević, Ukropina, Franeta, Radović 1, Brkić, Saveljić, Banićević, Mijušković 1.  Savezni trener: Gojković.