Uspješan nastup Svetionika u Hrvatskoj

Piše: Reprezentacija.me 922 pregleda Dodaj komentar
kajakCrnogorski kajakaš Milutin Šoć osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara, u disciplini kajak jednosjed, na međunarodnoj regati Kazaginac 2013 u Tomislavgradu.  U disciplini kajak dvosjed, u konkurenciji juniora, njegovi klupski drugovi iz podgoričkog kluba Svetionik, Miloš Leković i Marko Vukotić osvojili su prvo mjesto.

Leković je bio srebrni u disciplini kajak jednosed na 500 metara, dok je Marku Vukotiću pripalo treće mjesto i bronzana medalja.

Regata, čiji su organizatori bili kajakaški savezi Hrvatske i Bosne i Hercegovine, Opština Tomislavgrad i Sportsko društvo Buško blato Kazaginac, okupila je oko 200 takmičara iz zemalja regiona.

Takmičari Svetionika bili su uspješni i na 16. Kupu Runovićana u Hrvatskoj na rijeci Vrljici, a prvo mjesto u finalnoj trci discipline kajak dvosjed na 500 metara osvojili su Miloš Leković i Marko Vukotić.

Vukotić je bio drugi u kajaku jednosjedu na 500 metara.

“Kajakaši Svetionika su prezadovoljni rezultatima, svi su dali svoj maksimum i konačno se sav trud isplatio. Vrijedan rezultat ostvarili su naši pioniri Dejan Bešović i Sofija Žugić, nijesu osvojili medalju, ali su se hrabro borili i zauzeli visoko četvrto mjesto. Rezultati i medalje će nam biti veliki podsticaj za dalja takmičenja”, navodi se u saopštenju podgoričkog kluba dostavljenom agenciji MINA.