Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Vladan 532 pregleda Dodaj komentar

Dnevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu proteklog vikenda.

GOLMANI

Mladen BOŽOVIĆ(AEL Larisa, Grčka)Odličan u važnoj pobjedi Larise – Bonja i drugovi kući pobijedili posljednjoplasiraniPlatanias sa 1:0. Opstanak je u džepu.

Danijel Petković sa Lorijenom večeras gostuje (20:45) Nansiju u Ligi 2, a Matija Šarkić sa Aston Vilom U23 igra protiv (15:00) Šefild junajteda U23 takođe u gostima.

ODBRANA

Esteban SAVELJIĆ (Albasete, Španija) Momak rođen u Argentini je nezamjenjiv u Albaseteu, koji je pobijedio Numansiju (1:0) i prebrinuo brige oko opstanka.

Risto RADUNOVIĆ (Astra, Rumunija) Dobio priliku od prvog minuta i odigrao fantastičan meč! Nekadašnji kapiten Budućnosti je slavio pobjedu nad Dinamom iz Bukurešta (2:0). Risto i Astra su u plej-ofu.

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) Uveliko standardni centralni bek Čuke je bio na visini zadatka u Surdulici. Na meču protiv Radnika nije bilo golova.

Ivan KECOJEVIĆ (Kadiz, Španija) Odradio odličan posao tokom svih 90 minuta, ali zakazale su kolege iz napada. Kadiz nije uspio kod kuće da pobijedi Lorku (0:0).

Nikola VUJADINOVIĆ (Leh Poznan, Poljska) Odigrao cijelu utakmicu na gostovanju protiv Korone. Domaćin slavio sa minimalnih 1:0.

Dejan BOLJEVIĆ (Luč Vladivostok, Rusija) Igrao u finalu FNL ruskog Kupa. Luč je poražen od Urala – tokom 90 minuta je bilo 1:1, a prvoligaš je slavio poslije penala. Boljević je dobio priliku od 29. minuta.

Saša BALIĆ (Zaglebije Lubin, Poljska) Standardni defanzivac je odigrao čitavu utakmicu protiv Arke u kojoj nije bilo golova. Zaglebije juri plej-of zonu.

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Na visokom nivou odradio utakmicu protiv Haladaša. Ujpešt je pobijedio 1:0 i trenutno je na četvrtoj poziciji.

Vladimir VOLKOV (Rad, Srbija) Iskusni lijevi bek je odigrao čitavu utakmicu protiv Bačke u gostima – domaćin slavio 2:1, a Volkov je dobio i žuti karton.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) Mnogo se popravila forma u odnosu na početak sezone. Odigrao je cijelu utakmicu i požutio u pobjedi nad Sent Trujdenom (2:0). Žarko i Ostende će pokušati da upecaju plej-of.

Marko VEŠOVIĆ (Legija, Poljska) Prvih 90 minuta u novom klubu. Vešović je ranije dobio šansu sa klupe, a sada je protiv Krakovije bio akter cijelog meča u kojem nije bilo golova.

Draško BOŽOVIĆ (Priština, Kosovo) Juri titulu! Igrao je 86 minuta u remiju bez golova na strani protiv Velaznimija.

Igor ZONJIĆ (Terenganu, Malezija) Dobro se snalazi u Maleziji. Odigrao dobru utakmicu u pobjedi na gostovanju protiv Negerija (1:2). Terenganu je drugi na tabeli.

Ilija MARTINOVIĆ (Aluminij, Slovenija) Položio ispit protiv lidera – jedan od najboljih na terenu je bio štoper sa Cetinja u remiju bez golova sa Mariborom.

Andrija VUKČEVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) Ostavio dobar utisak u duelu protiv lidera prvenstva. Vukčević je igrao cijeli meč u porazu od Crvene zvezde (1:2) – nekadašnji bek Budućnosti i Sevilje je dobio žuti karton, a istakao se sa nekoliko prodora i solidnih centaršuteva.

Aleksandar KAPISODA (Er Fors, Tajland) Nije počelo kako treba u elitnom društvu. Treća utakmica, treći poraz – Kapisoda i drugovi su pali protiv mnogo moćnijeg Muang Tonga (0:1).

Adnan ORAHOVAC (Pračuap, Tajland) Nije mu smetalo što je napravio veliku promjenu i iz Uzbekistana došao na Tajland. Postigao je gol u važnoj pobjedi protiv Pataje (2:0). Bilo je to odlično izdanje snažnog štopera.

Radoš BULATOVIĆ (Radnički Niš, Srbija) Bio akter cijelog meča u Čačku. Nije bilo pobjednika – Borac i Radnički su podijelili bodove.

Darko BULATOVIĆ (Voždovac, Srbija) Dosta dobro igrao u fantastičnoj utakmici na krovu. Voždovac je u derbiju pobijedio Napredak 3:2.

Momčilo RAŠO (Rabotnički, Makedonija) Veoma dobar derbi za mladog reprezentativca Crne Gore. Rabotnički je pobijedio Vardar 2:1, a Rašo je igrao cijeli meč.

Argzim REDŽOVIĆ (PDRM, Malezija) Upisao prvu pobjedu! PDRM je kod kuće pobijedio Pulau 1:0, a snažni štoper je odigrao cijelu utakmicu.

VEZNI RED

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) Korektna predstava u važnoj pobjedi nad Duklom (0:1). Odigrao cijelu utakmicu.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Traži idealnu formu iz prvog dijela sezone. Zamijenjen na poluvremenu protiv Zemuna – Partizan u samom finišu stigao do boda (1:1).

Adam MARUŠIĆ (Lacio, Italija) Udario je protivničkog igrača laktom i zbog toga dobio crveni karton u 62. minutu. Srećom, to nije uticalo na igru Lacija koji je srušio Sasuolo sa 3:0.

Veljko BATROVIĆ (Etar, Bugarska) Novih 90 minuta za nekadašnjeg mladog reprezentativca. Ipak, poraz Etara od Beroe (2:1).

Nemanja NIKOLIĆ (Hapoel Akra, Izrael) Kvalitetna partija u važnom trenutku. Nikolić i saigrači srušili Ašdod sa 2:1 – povremeni reprezentativac Crne Gore je odigrao cijelu utakmicu.

Marko VUKASOVIĆ (Vojvodina, Srbija) Jedan od najboljih u redovima Novosađana na teškom gostovanju u Šapcu. Igrao je cijeli meč protiv Mačve (1:1).

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) Dobrih 85 minuta za nekadašnjeg bisera Mogrena. Bakić je dobio i žuti karton u pobjedi nad Feirenseom (1:0).

Dragan BOŠKOVIĆ (Port, Tajland) Tri utakmice, tri pobjede. Bošković je odgirao cijeli meč protiv Račaburija (3:2) – sa Portom će ove sezone juriti titulu.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Ušao na startu drugog poluvremena i nedugo poslije toga ljubičasti su postigli gol koji je odlučio pobjednika u meču sa Haladašom (1:0).

Deni HOČKO (Famalikao, Portugal) Čak 24. meč ove sezone za Hočka u dresu portugalskog drugoligaša. I sada je bio prvotimac, igrao je cijeli meč u trijumfu nad Koviljom (1:0).

Miloš RAIČKOVIĆ (Saravak, Malezija) Nezamjenjiv u veznom redu. Saravak igrao neriješeno sa Sabahom (1:1).

NAPAD

Filip RAIČEVIĆ (Pro Virćeli, Italija) Ušao posljednjih 20 minuta protiv Palerma – dobar bod za Pro Virćeli koji je na posljednje tri utakmice upisao isti rezultat 0:0.

Milan PUROVIĆ (Radnik, Srbija) Ušao u 90. minutu protiv Čukaričkog, ali to nije bilo dovoljno vremena da se nešto promijeni.

Filip KASALICA (Platanias, Grčka) Ušao u 83. minutu na gostovanju Larisi. Poraz koji praktično znači odlazak u niži rang.

Stevan JOVETIĆ (Monako, Francuska) Ušao u 42. minutu, a u 72. postigao gol za 3:1. Ipak, to nije bilo dovoljno, jer je Tuluz stigao do 3:3, a Jovetić u finišu dobio i žuti karton.

Dejan DAMJANOVIĆ (Suvon, Južna Koreja) Promašio penal u Ligi šampiona protiv japanske Kašime koja je slavila 2:1.Igrao cijeli meč.

Stefan NIKOLIĆ(Napredak, Srbija) Novih 90 minuta u dresu Napretka, ali ovoga puta poraz – u veoma zanimljivom meču tim iz Kruševca je poražen u Beogradu od Voždovca 3:2.

Uroš ĐURANOVIĆ(Dukla, Češka)Ušao u 72. minutu i na kraju je čestitao zemljaku Vladimiru Jovoviću koji je sa Jablonecom odnio cijeli plijen (0:1).

Aleksandar BOLJEVIĆ(Vasland-Beveren, Belgija)Odigrao cijelu utakmicu kod kuće protiv Genta.Gosti bili bolji i pobijedili 2:1.

Nikola ZVRKO(Bačka, Srbija) Dobio je šansu od 86. minutau pobjedi nad Radom(2:1). Za taj period 22-godišnji napadač nije mogao mnogo toga da pokaže.

Nikola VUJNOVIĆ (Viljareal C, Španija) Dobio priliku od 75. minuta protiv Tore Levantea. Žuta podmornica slavila 3:2.

Žarko KORAĆ (Marcero junated, Malezija) Pokazao klasu! Golgeter je radio ono šta najbolje zna – postigao je tri gola u pobjedi nad Jang Fajtersima (4:0). Odmah je osvojio srca navijača u Maleziji.

Ognjen ROLOVIĆ (Birkirkara, Malta) Odigrao cijeli derbi protiv Valete. Nije bilo golova.