U sokolovom gnijezdu ®

Piše: Ognjen 878 pregleda Dodaj komentar
Portal CG Fudbal vam donosi učinak naših internacionalaca u fudbalskim ligama širom svijeta.

ALBANIJA

Vladan Giljen (Terbuni) – Primio jedan gol u ubjedljivoj pobjedi od 6-1 nad Kamzom.

Miroslav Kaluđerović (Terbuni) – Sjajna partija bivšeg defanzivca Zete.

ARGENTINA

Esteban Saveljić (Defensa i Hustisia) – Nije uspio pomoći svom timu da izbjegne poraz od temperleja 0-1.

BJELORUSIJA

Nemanja Nikolić (Dinamo Minsk) – Igrao svih 90 minuta u velikom derbiju protiv Batea. Ekipa iz Borisova je slavila u Minsku 0-2.

Fatos Bećiraj (Dinamo Minsk) – Odigrao cio meč, bez značajnijeg učinka.

BELGIJA

Žarko Tomašević (Kortrajk) – Zamijenjen četiri minuta prije kraja utakmice sa Šarloom 1-1.

Adam Marušić (Kortrajk) – Odigrao posljednjih 10 minuta protiv Šarloe.

Petar Bojović (Seresijen) – Nakon tri kola posta Seresijen sa 5-0 savladao Mehelen. Bojović odigrao cio meč.

BUGARSKA

Stefan Nikolić (CSKA Sofija) – Odigrao cio meč u gradskom derbiju sa lokomotivom. CSKA poražen 0-1.

KIPAR

Vladimir Boljević (AEK Larnaka) – Kada „Dado“ ne igra od starta ni AEK ne igra dobro. Anortozis je ubjedljivo sa 3-0 savladao ekipu AEK-a, a Boljević je odigrao posljednjih 30 minuta.

ČEŠKA

Denis Cana (Sigma) – Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Vlašimu (1-1).

HRVATSKA

Marko Vešović (Rijeka) – Strijelac gola vrijednog tri boda na gostovanju Hajduku (1-2).

FRANCUSKA

Marko Baša (Lil) – Važna pobjeda za Lil protiv Bordoa 2-0. Baša neprelazan u odbrani.

NJEMAČKA

Stefan Mugoša (Aue Ercgebirge) – Odlična rola u krucijalnoj pobjedi u borbi za opstanak protiv Frankfurta 1-0.

MAĐARSKA

Vladan Savić (Kečkemet) – Uigru protiv Niređihaze ušao u 59.minutu. Kečkemet odvojio bod odigravši 1-1.

Marko Vukasović (Kečkemet) – Igrao svih 90 minuta na gostovanju Niređihazi.

Mihailo Perović (Ujpešt) – Zamijenjen u 66.minutu u pobjedi nad Papom 4-0.

MAKEDONIJA

Miloš Dragojević (Pelister) – Jednom savladan u porazu od Teteksa 3-1.

Nikola Vukčević (Škendija) – Zaradio crveni karton deset minuta prije kraja u porazu od Rabotničkog 1-0.

MALTA

Bojan Kaljević (Balzan) – Zgromio Ormi sa dva brza gola. Balzan ubjedljiv u gostima 1-5.

IZRAEL

Žarko Korać (Hapoel Haifa) – Hapoel tone sve niže. Ekipa iz Haife je posljednja, a poraz od 1-0 na gostovanju u Akri je samo dodatno zakomplikovao situaciju. Korać odigrao posljednjih pola sata.

INDIJA

Darko Nikač (Pune) – Strijelac vodećeg gola na gostovanju Dempu. Pune je na kraju slavio sa 1-2.

KAZAHSTAN

Luka Rotković (Okžtepeš) – Poražen na gostovanju Atirauu, odigrao posljednjih 35 minuta.

Ivan Ivanović (Atirau) – Zamijenjen pola sata prije kraja meče sa Okžtepešom. Atirau je slavio sa 2-1.

KINA

Dejan Damjanović (Peking Guaon) – Neočekivan remi na svom terenu 2-2 sa Gvižuom. „Boske“ je meč počeo sa klupe i u igru je ušao na startu drugog poluvremena. U 56.minutu je promašio penal.

MOLDAVIJA

Slaven Stjepanović (Dačija) – U derbiju kola protiv Šerifa u igru ušao u 52.minutu, Meč okončan bez golova.

POLJSKA

Veljko Batrović (Viđev Lođ) – Igro svih 90 minuta u porazu od Flote 2-0.

PORTUGAL

Nikola Vukčević (Braga 2) – Zamijenjen u 77.minutu na gostovanju Oljanenseu. Braga 2 slavila sa 0-1.

SRBIJA

Igor Zonjić (Mladost Lučani) – Odigrao cio meč protiv Partizana.

Petar Grbić (Partizan) – Igrao zadnjih 20 minuta protiv Mladosti. Partizan siguran 3-0.

Savo Pavićević (C.Zvezda) – Asistirao Joviću za pobjednički gol nad Voždovcem 0-1.

Petar Orlandić (C.Zvezda) –  Igrao svih 90 minuta protiv Voždovca.

Janko Tumbasević (Vojvodina) – Dobra partija u trijumfu u Novom Pazaru 0-1.

Ilija Radović (Napredak) – Solidan u remiju sa Spartakom 0-0.

Miloš Radulović (Napredak) – Igrao 90 minuta protiv Spartaka.

Dejan Zarubica (OFK Beograd) – Odigrao cio meč u porazu od Donjeg Srema 4-0.

Darko Bulatović (Radnički Niš) – Zamijenjen u 62.minutu u gostima protiv Čukaričkog 1-1.

Đorđe Šušnjar (Jagodina) – Odigrao drugo poluvrijeme protiv Borca koji je kod kuće slavio sa 3-1.

SLOVENIJA

Marko Vukčević (Olimpija) – Zamijenjen dva minuta prije kraja na gostovanju Krki 0-0.

ŠPANIJA

Nikola Vujadinović (Osasuna) – Tim iz Pamplone tone. Poraz od Ponferadine 1-0, Vujadinović igrao cio meč.

ŠVEDSKA

Emir Kujović (Norčeping) – Strijelac jedinog gola u porazu na gostovanju Helsingborgu.

Marko Mugoša (Landskrona)  – Zamijenjen sedam minuta prije kraja u remiju sa Kvidingom 0-0.

Zoran Aković (Huskvarna) – Jednom savladan u porazu od Ošarmansa 0-1.

ŠVAJCARSKA

Elsad Zverotić (Sion) – Požutio u porazu od Bazela 0-1.

UAE

Mirko Vučinić (Al Džazira) – Strijelac jednog gola u porazu 2-4 od Bani Jasa.

UKRAJINA

Saša Balić (Metalurg Z.) – Igrao svih 90 minuta u teškom porazu od Vorskle 5-0.

UZBEKISTAN

Adnan Orahovac (Pakhtakor) – Igrao 90 minuta u pobjedi nad Šortanom 2-1.

Damir Kojašević (Lokomotiva Taškent) – Odigrao odličnih 60 minuta u pobjedi nad Dinamom u gostima 0-1.