Tubingen pleše po notama Vladimira Mihailovića!

Piše: Ognjen 783 pregleda Dodaj komentar

Tubingen liči na tim kada stvari u svoje ruke uzme crnogorski reprezentativac Vladimir Mihailović.

U petom kolu njemačkog šampionata “Tigrovi” su konačno slavili nakon tri poraza a najzaslužniji za trijumf bio je upravo Mihailović koji je postigao 21 poen uz 5 skokova i 4 asistencije. Domaćini su bili bolji od Kralshajma kome je ovo takođe treći poraz.

Stiče se utisak da četa Igora Perovića najbolje funkcioniše kada je u timu raspoložen naš košarkaš, a raduje i još jedna ubjedljiva pobjeda nakon one u prvom kolu kada su deklasirali Getingen sa 42 poena razlike.

Tubingen je od starta nametnuo svoju igru i već u prvoj četvrtini domaćini su stekli 14 poena viška. Tu prednost su održavali, povećavali iz minuta u minut a sve što su gosti uspjeli, jeste da smanje u zadnjoj četvrtini koju su dobili sa 5 poena razlike za konačnih 96-74. Kod domaćina najveći doprinos uz našeg reprezentativca dali su  Baford sa 15,  Radosavljević sa 12 i Rasel koji je dodao 11 poena.

U gostujućem sastavu istakao se Amerikanac Adam Čab sa 22 poena.

U narednom kolu Tubingen će imati teško gostovanje ekipi Bajerna.