Rukometašice izgubile od Hrvatske u Splitu

Piše: Vladan 737 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u Splitu od Hrvatske u utakmici trećeg kola četvrte grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naše djevojke doživjele su prvi poraz u kvalifikacijama, ali što se tiče samog plasman na šampionat Evrope to neće biti problem. Izabranice Dragana Adžića igrale su dobro u prvih 15 minuta, u nastavku meča napad prvenstveno, nije funkcionisao kako bi trebalo. Odbrana je bila na nivou u samom finišu meča. Ipak ni naš selektor nije želio da otkriva sve karte, pa je i kad smo imali šansu da dođemo makar do boda zadržao mlađe na terenu i tako još jednom potvrdio da su ovi mečevi sa Hrvatskom samo još jedan dobar trening za predolimpijski turnir u Danskoj.

Lavice su na startu kontrolisale igru i uz raspoloženu Milenu Raičević stizale do golova i prednosti. Sredinom prvog dijela bio je najveći višak koji je jedna od selekcija stekla na meču, 10:6 bio je rezultat. Nakon toga došlo je do promjena u odbrani, odlična Anđela Bulatović dobila je šansu da odmori i Hrvatska je to iskoristila, da veže četiri gola i poravna na 10:10. Do odmora se igralo gol za gol, pa je poslije 30 minuta rezultat bio 13:13.

Hrvatska je sa mnogo više energije igrala u drugom poluvremenu, a uz podršku sa tribina odlično popunjene dvorane u Splitu preokrenula je na 18:17, da bi u 47. minutu prvi put stigla do plus dva, 20:18. Naše djevojke su finiš odigrale uz fenomenalnu odbranu, sedam minuta nijesmo primili gol i stigli smo do napada za izjednačenje na 22:22. Uslijedio je šut Raičević koji je odbranila Kapitanović. Mičijević je na drugoj strani pogodiola za 23:21 i meč je bio prelomljen.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Milena Knežević sa deset, Jovanka Radičević postigla je četiri, a gol manje Majda Mehmedović. Na drugoj strani 11 golova Andree Penezić, čak osam u prvom dijelu, šest golova dodala je Bašić.

Isti rivali sastaće se u Baru u subotu od 20:30h.