Rukometašice Budućnosti pospremile i Savehof!

Piše: Ognjen 587 pregleda Dodaj komentar
Rukometašice Budućnosti ostvarile su četvrtu pobjedu i osigurale prvu poziciju u grupi D – izabranice Dragana Adžića u petom kolu u Partileu su savladale ekipu Savehofa 25:18 (14:11).  Aktuelne šampionke Evrope drugi put su savladale najmlađi tim u Ligi šampiona, pa će kao i prošle sezone u kojoj su osvojile drugi trofej Lige šampiona u klupskoj istoriji, u glavnu rundu prenijeti sedam od mogućih osam bodova. U duelu u kojom zbog upale grla u timu nije bilo kapitena Radmile Petrović, Savehof je bio ravnopravan rival do sredine prvog poluvremena, ali su ”plave” do odmora stekle tri gola prednosti (14:11), a poslije serije 7:2 u prvih 20 minuta nastavka, riješile pitanje pobjednika jer su povele 21:13 u 50. minutu. Duel posljednjeg kola grupe faze protiv MKS Selgros Lublina u ”Morači”, 20. novembra neće imati rezultatski značaj, jer poljski tim ne ide u narednu rundu takmičenja.

Katarina Bulatović koja je proslavila 31. rođendan, bila je najefikasnija u našem timu sa šest golova, dok je Biljana Pavićević meč završila sa četiri pogotka. Marta Žderić je imala sjajno izdanje i upisala je 16 odbrana.

U finišu meča priliku su dobile i najmlađe igračice, a u strijelce su se upisale MateaPletikosić, Đurđina Malović i Ema Ramusović.

U redovima švedskog tima koji je izborio plasman u glavnu rundu, najbolja je bila Julija Eriksen sa pet golova.

SAVEHOF – BUDUĆNOST 18:25 (11:14)

PARTILE – Dvorana ”Partilebohalen”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Arntsen, Roen (Norveška). Sedmerci: Savehof 1 (1), Budućnost 2 (1). Isključenja: Savehof 4, Budućnost 6 minuta.

SAVEHOF: Bundsen (8 odbrana i sedmerac), H. Erikson, Olson, Ekenman-Fernis, Sand 5, Lindval-Hagren 1, Tegstet, Krenel, Enerning, J. Erikson 5, Andreasen 4 (1), Jensen, Peterson, Melegard 3, Elijason.

BUDUĆNOST: Nenezić, Žderić (16 odbrana), Pletikosić 1, Neagu 3, Jauković, Kovačević, Malović 1, Bulatović 6 (1), Ramusović 1, Cvijić 1, Mehmedović 3, Pavićević 4, Ahruk 2, Raičević 3, Lazović.