Rolan Garos: Danka povela 5:2, pa izgubila

Piše: Ognjen 918 pregleda Dodaj komentar

Danka Kovinić je ispala u prvom kolu Rolan Garosa poslije poraza od Ane Konjuh u dva seta 7:5, 7:6.

Crnogorska teniserka igrala je odlično početak meča, bila na rubu da dođe do prednosti od 1:0, ali je poslije ispuštene velike prednosti, potpuno stala.

Kovinićeva je u prvom setu spasila četiri brejk prilike u petom gejmu i već u narednom oduzela servis rivalki iskoristivši treću šansu za to. Danka je i u sedmom gejmu spasila dvije brejk šanse i povela 5:2. Djelovalo je kao da ima igru protiv nervozne Hrvatice koja je dosta promašivala, ali sve se promijenilo u osmom gejmu. Danka je imala set loptu nije je iskoristila i nakon toga je do kraja seta osvojila samo dva poena, a Konjuh je to iskoristila da sa četiri vezana gejma dođe do prednosti od 1:0.

Drugi set donio je dominaciju Konjuh u gejmovima kada je servirala, a prednost joj je donio brejk u trećem gejmu poslije. Danka je smogla snage da se vrati u meč. Napravila je brejk u 10. gejmu izborila kasnije taj brejk, ali opet je rivalka bila bolja. 13. gejm Hrvatica je riješila sa 7:4 i izborila drugu rundu.