Poslije velike borbe “lavice” poražene od Japana

Piše: Reprezentacija.me 811 pregleda Dodaj komentar
ekstrabladet.dk

Naše rukometašice zabilježile su drugi poraz na šampionatu izgubivši od uvjek neugodnih Japanki rezultatom 29:28 (12:15).

Snažna i agresivna odbrana Japanki, fludinost u napadu, te sjajna Kamatani na gol crti namučile su naše u trećem meču grupe C Svjetskog prvenstva u Njemačkoj, pogotovo u drugom poluvremenu. Naša odbrana u drugom periodu je bila veoma loša, 17 golova za 30 min primiti od Japanki nije ono na šta smo navikli do naših ratnica.

U crnogorskoj selekciji Jovanka Radičević postigla je sedam, Tatjana Brnović šest, a po četiri Milena Raičević i Itana Grbić.

Igračica meča bila je Ikehara sa postignutih 10 golova.

Crna Gora je u prethodne dvije runde ostvarila po pobjedu i poraz, a porazom od Japanki plasman u osminu finala se dovodi u pitanje.

Andrea Klikovac je zamijenila povrijeđenu Emu Ramusović na SP, danas je debitovala na prvenstvu. Klikovac nije bila među 18 djevojaka koje su stigle u Njemačku, a sa prvobitnog spiska otpale su Branka Konatar i Ivana Božović, koje su i dalje uz ekipu sa kojom treniraju, dok Ramusović, koja je do povrede bila u sjajnoj formi, vjeruje da će se ekipi priključiti za duel protiv Tunisa.

Počeli smo dobro, poveli 3:1 golom Tatjane Brnović, međutim odmah se vidjelo da Japan igra duboku odbranu, prva linija stoji na 12 metara, što našim djevojkama nikako nije odgovaralo. Japanke su izjednačile na 4:4, međutim brzo smo vratili prednost golom Kaće Bulatović za 10:6, te smo tu prednost održali do poluvremena koje se završilo rezultatom 15:12 za našu reprezentaciju. Najviše zalsuga za takav rezultat ima golmanka Japana Kamatani.

Ipak, u drugom poluvremenu druga slika na terenu.

Azijatkinje su mnogo bolje otvorile drugi period igre, pršle su na 16:15, a sredinom poluvremena, u 45. minutu poletjele su na čak +3. Tome je prethodilo duplo isključenje naših, brza igra koja je potpuno odgovarala Japankama, a one su to iskoristile do maksimuma.

Nakon tajmauta, Japanke su počele da igraju sa sedam igračica u polju, što im se nije isplatilo jer su se naše sjajnom igrom u odbrani i napadu digle i vratile u igru, na 8 minuta do kraja bilo je “samo” plus 1 za Japan.

Sunagi postiže gol za +2 na 6 minuta do kraja, ali joj odgovara Đina Jauković “bombom” za 25:26.

Nakon tajmauta Japanke opet prelaze na igru sa 7 u polju, međutim Ljubica Nenezić na golu sjajno brani. Na drugoj strani, stiže gol Itane Grbić za izjednačenje 26:26!

Onda Sunami postiže “srećan” gol, lopta se nesrećno odbila i otkotrljala u gol Nenzićeve, međutim Milena Raičević ekspresno odgovara za novo izjednačenje.

Ipak, ponovo 7 na 6 , ponovo Sunami,  odrađuje posao za Japan u napadu, ali istom mjerom uzvraćaju naše preko Brnović sa crte. Trener Japana je na minut do kraja tražio tajmaut na kome je tražio da se ne odustaje od sistema 7 na 6.

Nijesmo mogli odigrati ključnu odbranu, Japanke su preko Jokušime postigle gol koji je prelomio utakmicu. U posljednjem napadu na meču, Kaći Bulatović je ispala lopta u momentu kada je trebala da uputi pas na krilo, naše nijesu uspjele da izvuku remi.

U sljedećem kolu Crna Gora igraće sjutra protiv Tunisa.