Poraz “lavica” od Francuske

Piše: Ognjen 827 pregleda Dodaj komentar

Crno Gora je poražena od Francuske 24:20, pa je završila na drugom mjestu u grupi, a u drugu fazu “lavice” prenose dva boda.  Prvak Evrope posutao u posljednjih 10 minuta, kada se Francuska odlijepila na tri razlike i sačuvala prednost bez problema do kraja. Izabranice Dragana Adžića nijesu imale rješenja za bekovsku liniju rivala.

Počelo je očekivano, rezultatskom klackalicom i čvrston igrom u odbrani obje ekipe. Crna Gora je prvi put stekla dva gola prednosti poslije golova Knežević (5:3).

Ipak, Frnacuskinje su brzo okrenule na 7:5 i natjerale Dragana Adžića da zatraži tajm-aut. Minut odmora je dao rezultat – Knežević je opet dala dva gola u nizu, a Lazović donijela novo vođstvo našoj selekciji.

Još dva puta je bilo po dva razlike (10:8, 12:10), ali je finiš pripao Francuskinjama, koje su sa igračicom manje postigle dva gola (oba gola Lakrabe)! Na poluvremenu je tako bilo neriješeno 12:12.

To je poremetilo naš tim, pa su Francuskinje na startu nastavka postigle dva gola, Dembele i Pino, a crnu seriju je prekinula Kaća Bulatović 13:14. Knežević je ponovo pokrenula Crnu Goru sa dva fenomenalna gola i stvari su ponovo krenule od početka – 16:16.

Ipak, kod rezultata 18:17 za Francusku Knežević je povrijedila zglob i morala je da izađe iz igre. Niombla i Pino su pogodile za 20:17 što je bilo prvi put da jedna od selekcija ima tri gola prednosti. Adžić je zatražio minut odmora, ali bekovi Francuske su se razigrali i naša odbrana nikako nije mogla da nađe rješenje za Pino, Lakrabe i Niomblu.

Knežević se vratila na parket, ali bilo je kasno za preokret, Francuska je lako sačuvala prednost, do konačnih 24:20.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Alison Pino sa osam, dok je gol manje postigla Aleksandra Lakraber.

U crnogorskoj selekciji Milena Knežević postigla je šest, Katarina Bulatović pet, dok je Radmila Petrović meč završila sa tri gola.

Crna Gora će na startu druge faze u nedjelju igrati sa Njemačkom.