Podgoričanke lako protiv “fenjeraša”

Piše: Ognjen 916 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnost Bemaxa savladale su večeras u ,,Bemax areni” ekipu Orlova 73:50 (29:14, 15:9, 14:14, 15:13) u 13. kolu WABA lige.
Podgoričanke su dominirale u većem dijelu meča protiv ,,fenjeraša”, tako da rezultatske neizvjesnosti nije bilo, pa su ,,vučice” u laganom ritmu stigle do desete vezane pobjede u regionalnom takmičenju, nakon dva startna poraza od Celja i Beroe.
,,Plave” su u prvoj četvrtini došle do dvocifrene prednosti (21:10), razlika je konstantno rasla, da bi u drugom poluvremenu vicešampion Bosne i Hercegovine uspio da istopi zaostatak, tako da je na 4,17 prije kraja nakon trojke Rajić na semaforu pisalo 61:47. Ipak, Podgoričanke su furioznom igrom u finišu uspjele da naprave reakciju i na kraju dođu do rekordne razlike – 73:50.
Nikolina Džebo je bila najbolja sa 21 poenom (uz to imala je osam asistencija i šest skokova), Nikolina Babić postigla je 11 poena, a Paticia Bura i Aleksandra Katanić po 10. Kod gošći istakla se Tamara Rajić sa 18 poena.