Pobjeda “Lavica” na startu Evropskog prvenstva

Piše: Rajko 893 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore večeras je u Nansiju počela takmičenje u grupi u okviru Evropskog prvenstva koje se odigrava u Francuskoj.

Za izabranice Pera Johansona, pobjeda u ovom meču bila je od izuzetnog značaja pošto su u istoj grupi sa aktuelnim olimpijskim prvakom, Rusijom, i domaćinom koji je aktuelni svjetski prvak, Francuskom.

Tri od četiri ekipe iz grupe idu u narednu fazu takmičenja i ukrštaju sa grupom A u kojoj se nalaze Srbija, Danska, Poljska i Švedska.

U prvom duelu u grupi B, Rusija je bila bolja od domaćina šampionata, selekcije Francuske rezultatom 26:23.

I, kao sto je bilo na papiru tako je i bilo na terenu. Naše “Lavice” su opravdale ulogu favorite i lako savladale selekciju Slovenije rezultatom 36-32.

Početak utakmice obilježio je lagan ritam, prvo promašaji a zatim i golovi na obje strane.

Lavice su preko Anđele Bulatović u 15 minutu susreta prvi put imale +3, bilo je 8:5.

Razigrana je bila naša ekipa, što je protivnik i osjetio, pa su se golovi u mreži selekcije Slovenije ređali sa svih pozicijija.

Tako su izabranice Pera Johansona do poluvremena stekle šest poena prednosti 18-12.

Šest golova na početku igre u nastavku premijernog meča primila je reprezentacija Crne Gore i tako vratila Sloveniju u igru.

Naše lavice postigle su dva pa je nakon pet minuta igre drugog poluvremena rezultatski zaostatak Slovenija smanjila. Bilo je 20-18.

U nastavku igre su se naše rukometašice trgle iz letargije, povezale malo dobru igru u napadu i odbrani i vratile rezultat na pristojnu prednost 28-23.

Jovanka Radičević je na desetak minuta prije kraja meča donijela najubjedljiviju prednost našem timu 32-25.

Do kraja susreta naše rukometašice su lagano održavale stečenu prednost i upisale prvu pobjedu na startu Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Najefikasnija u našoj selekciji večeras je bila Jovanka Radičević sa sedam golova. Đina Jauković je postigla šest a Tanja Brnović je bila nepogrešiva i postigla pet golova iz isto toliko šuteva.

Sa druge strane u reprezentaciji Slovenije istakla se Ana Gros sa osam pogodaka.