”Plave” u Ljubljani poražene od Krima

Piše: Ognjen 732 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti doživjele su drugi poraz u Regionalnoj ligi u kojoj imaju i četiri pobjede – izabranice Dragana Adžića u drugom kolu trećeg turnira koji je održan u Ljubljani poražene su od domaćina Krima 29:28 (13:13). Za dvostruke šampionke Evrope bila je to posljednja provjera uoči dvomeča protiv Larvika u četvrtfinalu Lige šampiona, koji je na programu 9. i 15. aprila. ”Plave” su dan ranije u Ljubljani savladale Podravku, iako su nastupile bez najboljih igračica, a duel protiv Krima odlučen je u završnici, nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvo tokom svih 60 minuta.

Krim je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imao dva gola predosti, ali su ”plave” u finišu uspjele da dođe do izjednačenja – 13:13.

Početak drugog poluvremena pripao je našem timu, pa je bilo 20:17, ali je Krim sa tri vezana gola došao do izjednačenja (20:20).

Od tog trenutka igralo se gol za gol, a nakon što su izabranice Dragana Adžića dva puta stizale do izjednačenja (27:27, 28:29), domaćin je ipak, uspio da postigne gol za pobjedu.

Odlična provjera za nas protiv raspoloženog protivnika koji je imao podršku navijača i to je ono što nam je bilo potrebno uoči prvog meča protiv Larvika. Najvažnije je da su sve djevojke ostale zdrave i da je Katarina Bulatović igrala nakon dva dana pauze zbog prehlade. Puno smo dobili boravkom u Ljubljani i očekujem pravu formu kada bude najpotrbenije, a to su naredna dva vikenda. Planiranim tokom ide i oporavak igračice koje su ostale u Podgorici, pa će Biljana Novović od ponedjeljka trenirati sa ostatkom tima, a pridružiće se i Darli Zokebi de Paula, ali postepeno i vidjećemo kada će biti spremna da pomogne u punom kapacitetu – kazao je trener Adžić nakon poraza od Krima.

Kristina Neagu je bila najefikasnija sa deset golova, dok je Katarina Bulatović postigla šest.

U pobjedničkom timu najbolja je bila Elizabet Omoregi sa devet pogodaka.

Dvostruke šampionke Evrope u ponedjeljak se vraćaju u Podgoricu i počinju završne pripreme za dvomeč protiv Larvika u četvrtfinalu Lige šampiona.

Prvi meč četvrtfinala igra se naredne nedjelje u Sportskom centru ”Morača”, a revanš je 15. aprila u Larviku.

KRIM – BUDUĆNOST 29:28 (13:13)

LJUBLJANA – Dvorana ”Galjevica”. Gledalaca: 200. Sudije: Lah, Kavalar (Slovenija). Sedmerci: Krim 6 (4), Budućnost 2 (1). Isključenja: Budućnost 12 minuta.

KRIM: Stefanišin, Marinček, Georgijev 3, Benko 2, Abina, Jeriček 5, Hrnčić, Bajramoska, Omoregi 9, Zulić 1, Koren 1, Pandžić, Bakić 3, Kamdop 2, Amon 3.

BUDUĆNOST: Zečević, Batinović, Ujkić, Neagu 10, Jauković 2, Pletikosić, Agović, Cvijić 4, Irman 4, Premović, Bulatović 6, Pavićević 1, Ramusović, Ahruk 1, Lazović, Grbić.