Pionirska reprezentacija osvojila treće mjesto na turniru “Trofej Beograda”

Piše: Vladan 598 pregleda Dodaj komentar

Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore osvojila je treće mjesto na turniru “Trofej Beograda” – naša najmlađa selekcija u duelu za treće mjesto savladala je reprezentaciju Budimpešte rezultatom 3:1.

Prvo mjesto na tunriru pripalo je selekcija Sarajeva, koja je u finalu bila bolja od vršnjaka iz Beograda. Peto mjesto pripalo je reprezentaciji Ljubljane, dok je Solun završio na posljednjem, šestom mjestu.

Izabranici Obrena Sarića na današnjem susretu prikazali su veoma dobru igru. U prvom poluvemenu naši pioniri su u potpunosti nadigrali protivnika, ali se na odmor otišlo bez pogodaka. Najbolju priliku u imao je Lambulić koji je u 13. minutu sa pet metara pogodio protivničkog golmana.

Naša selekcija do prednosti je došla u 43. minutu nakon skraćenog kornera iz kojeg je Krivokapić pogodio metu. Tri minuta kasnije Šofranac je nadmudrio protivničke štopere i odličnim udarcem duplirao prednost našeg tima.

Protivnik je odgovorio u 53. minutu nakon kornera kada se Pap najbolje snašao u našem kaznenom prostoru i pogodio metu. Konačan rezultat susreta postavio je Šofranac u sudijskoj nadoknadi vremena – visoko postavljenu odbranu naš napadač je lako pretrčao nakon čega je rutinski savladao golmana Budimpešte.

Utakmicu za treće mjesto na turniru počeli su Lazar Živanović, Matija Drinčić, Andrej Pupović, Balša Dubljević, Boško Brković, Petar Vukčević, Mijat Lambulić, Andrija Krivokapić, Ilija Vujović, Abdel Osmanović i Egzon Dinoša, dok su u nastavku priliku dobili i Aldin Ćatović, Kenan Nikočević, Aleksandar Bulić i Danilo Šofranac.

Zadovoljni smo igrama koje je naša selekcija pružila na ovom turniru, koji je bio veoma kvalitetan. U prvoj utakmici protiv Ljubljane koja je završena bez pobjednika, imali smo više od igre i jednu veliku šansu koju nismo uspjeli da realizujemo, dok smo napade protivnika zaustavljali na dvadesetak metara do gola pa nisu uspjeli da ugroze naše gol. Samo tri sata nakon duela sa Ljubljanom, odigrali smo veoma interesantan i uzbudljiv meč protiv selekcije Sarajeva. Nakon našeg vođstva, protivnik je preokrenuo na 2:1, da bi smo desetak minuta prije kraja izjednačili rezultata i nakon toga imalli dvije stopostotne šanse koje nismo uspjeli da realizujemo. Kazna je stigla dva minuta prije kraja kada je igrač selekcije Sarajeva zatresao mrežu našeg gola udarcem sa 25. metara. Najbolju igru na turniru pružili smo na današnjem susretu, u borbi za treće mjesto sa selekcijom Budimpešte. Kontrolisali smo igru, dominirali u posjedu lopte, bili agresivni, igrali konkretno prema protivničkom golu, postigli tri gola i propustili da realizujemo još nekoliko izglednih prilika… Na kraju smo dobili pohvale svih učesnika na turniru za igru koju smo prikazali danas. Cilj nam je bio da prikažemo da u našoj zemlji ima dosta talentovanih dječaka koji znaju da igraju, što smo i uspjeli da uradimo. Takođe, osvojili smo i bronzanu medalju, što je bitno jer želimo da polako pravimo takmičare od igrača. Na kraju svi smo zadovoljni prikazanim i trudićemo se da uočene greške u narednom periodu otklonimo i budemo još bolji u akcijama koje slijede, rekao je Sarić.