Partizan srušio Cedevitu u Zagrebu

Piše: Ognjen 718 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Partizana uspješno su započeli novu sezonu u ABA ligi.

Ekipa Nenada Čanka večeras je kao gost slavila u Zagrebu protiv Cedevite, u derbiju prvog kola, rezultatom 87:84.

Partizan je bio potpuno dominantan tokom prvog poluvremena. Odbrana je sjajno fukcionisala, crno-bijeli su bili znatno bolji i u skoku, domaćin je djelovao smušeno, neorganizovano i kao posljedica toga bila je i ubjedljiva prednost koju je Partizan ostvario u prvih 20 minuta, od čak 21 poen razlike – 53:32.

Međutim, u nastavku znatno drugačija slika.

Ekipa Cedevite, koja se ljetos značajno pojačala, mnogo ambicioznije je ušla u drugo poluvrijeme i serijom 10:0 ekspresno prepolovila prednost gostiju – 53:42.

Vanja Marinković je prekinuo tu seriju Zagrepčana, ali su se u redovima domaćih razigrali Bel, Kobs i Benite i pravili sve više problema ekipi crno-bijelih.

U posljednjih deset minuta igre ušlo se sa ”plus 13” za Partizan – 71:58, ali kako se meč bližio kraju Cedevita je hvatala rezultatski priključak i na četiri minuta prije kraja prišla na samo četiri poena razlike – 78:74, uz petu ličnu grešku centra Partizana Đorđa Gagića.

Odmah posle njegovog izlaska iz igre, Kobs sjajnim solo prodorom smanjuje na 78:76 i bilo je jasno da meč ulazi u dramatičnu završnicu.

Rade Zagorac je polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja povisio na ”plus tri”, Cedevita prilazi na samo poen zaostatka, a onda Rade Zagorac pogađa svoju prvu trojku na ovoj utakmici posle četiri promašaja, za 82:78 na minut i osam sekundi pre kraja.

Usljedio je tajm-aut domaćih, crno-bijeli odličnom odbranom uspijevaju da sačuvaju svoj koš i dođu u priliku da eventualno u narednom napadu riješe meč.

Ipak, Aleksej Nikolić gubi loptu, a na drugoj strani domaći neprecizni za tri poena i skok u odbrani Radeta Zagorca na 23 sekunde do kraja, uz prekršaj nad Marinkovićem.

Bek crno-bijelih pogađa jedno slobodno bacanje za 83:78 i to je bio početak kraja nadanju domaćih da mogu u finišu da učine nešto više.

Partizan je uspio da zadrži prednost i na kraju upiše zasluženu pobjedu.

Vanja Marinković bio je ubjedljivo najefikasniji u Partizanu sa 25 poena, Gagić je upisao 13, uz osam skokova, Zagorac 12 poena i sedam skokova, a Džok Lendejl 11 poena i četiri uhvaćene lopte.

Kod domaćih, Bel i Kobs po 19 poena, a dvocifren je bio i Benite sa 11 poena.