Ništa od finala, rukometašice poražene od Slovenije

sport
Piše: sport 2.4k pregleda Dodaj komentar

Majda-MehmedovicRukometašice Crne Gore nijesu uspjele da se plasiraju u finale Mediteranskih igara u turskom Mersinu – podmlađen sastav Dragana Adžića, koji u Mersinu igra bez nekoliko najiskusnijih igračica (Katarina Bulatović, Jovanka Radičević, Marija Jovanović, Sonja Barjaktarović, Anđela Bulatović, Sandra Nikčević), poražen je danas u polufinalu od Slovenije 24:22 (10:11).

Knežević i drugarice su bile bolje u prvom poluvremenu, u kojem su imale samo po gol prednosti, šest puta, dok u nastavku nijednom nijesu vodile. Sa dva gola Nine Jeriček, Slovenija je u 40. minutu prvi put povela dva razlike (15:13), i do kraja je sačuvala tu prednost, u meču u koje je imala bolji procenat šuta (59 – 51 odsto).

Slovenke su najveću prednost od tri razlike prvi put stekle u 51. minutu (20:17), a imale je posljednji put u 57. kada je, čini se, i meč odlučen. Istina, Crna Gora je uspjela da priđe na minus gol, prvo na 22:21 a onda i na 23:22, ali je u posljednjim trenucima tačku na meč stavila Barbara Lazović.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Milena Knežević sa osam golova (50 podsto šuta), dok su krila, Majda Mehmedović i Radmila Miljanić dodale šest, odnosno pet golova, uz po samo jedan promašaj. Marina Vukčević je imala 10 odbrana.

U slovenačkoj selekciji, koja na Mediteranskim igrama nastupa u najjačem sastavu, najbolja je bila Nina Jeriček sa pet golova, po četiri su dodale Barbara Lazović i Neli Irman.

Crna Gora će, tako, igrati za bronzu, sa poraženim iz drugog polufinala između Srbije i Hrvatske (16 časova).

Rukometašice su prije četiri godine u Peskari osvojile bronzu.

Crna Gora – Slovenija 22:24 (11:10)

Mersin – Gradska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Slovenija 1 (1). Isključenja: Crna Gora 2, Slovenija 4 minuta.

Crna Gora: M. Vukčević (10 odbrana), Kostić, Perović, Miljanić 5, Malović 2, I. Božović, S. Vukčević, O. Vukčević, I. Božović (Stojanović), Klikovac, Tošković, Mehmedović 6, Knežević 8.

Slovenija: Zec, Stefanišin, Marinček (osam odbrana), Petrinja, Krhlikar 1, Gros 2, Šon, Gregorc, Jeriček 5, Zrnec 2, Čerenjak 2, Pelikan, Mavsar 2, Lazović 4, Vidič 2, Irman 4.