Nemanja Radović maestralan u porazu Mursije

Piše: Reprezentacija.me 737 pregleda Dodaj komentar

Fuenlabrada slavila na domaćem terenu uprkos sjajnom izdanju našeg reprezentativca.

U 5. kolu grupe E Eurocup-a viđen je duel 2 španske ekipe. Fuenlabrada je savladala Mursiju na svom parketu rezultatom 85:69 prelomivši meč u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa čak 13 razlike. Standardno kvalitetnu partiju u pobjedničkoj ekipi pružio je Blagota Sekulić sa 9 poena i 6 skokova. Na drugoj strani, ni 26 poena uz 6 skokova i gotovo savršen procenat šuta iz igre (10/13) za ukupan indeks korisnosti 31 Nemanje Radovića nije bilo dovoljno za trijumf. Fuenlabradu je predvodio Pako Cruz sa 16 pogodaka.

Mursija je ovim porazom ostala na posljednjem mjestu grupe E sa 6 bodova dok je Fuenlabrada na trećem mjestu sa 7 i eventualnom pobjedom protiv Gran Kanarije u posljednjem kolu izborila bi plasman u narednu rundu takmičenja.

U još jednom meču odigranom večeras, košarkaši Valensije na domaćem terenu bili su bolji od Cedevite rezultatom 71:58, uz solidnu partiju Bojana Dubljevića koji je postigao 8 poena uz 10 skokova za nešto manje od 22 minuta na parketu.