Mornar posle drame poražen od Cibone

Piše: Ognjen 761 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA Liga

Košarkaši Mornara upisali su i drugi poraz u ABA ligi. Barani su opet poraženi u uzbudljivoj završnici, ovaj put promašili su šut za produžetak protiv Cibone – 91:89 (28:16, 20:21, 23:28, 20:24).

Mornar ponovo nije imao sreće u samom finišu. Protiv Partizana promašili su Barani šut za pobjedu, a protiv Cibone nijesu sačuvali četiri poena minut do kraja, a u samom finišu nijesu uspjeli da izbore produžetak.

Cibona je znatno bolje ušla u meč i u prvoj četvrtini u potpunosti nadigrala Mornar. Domaća ekipa imala je i 15 poena prednosti tokom prve četvrtine – 22:7, a Mornar je u završnici uspio da smanji na 28:16.

Cibona je i u drugoj četvrtini diktirala tempo i kontrolisala igru. Samo je na trenutak Mornar spustio prednost Cibone ispod deset poena, a na odmor Barani su zaostajali 11 poena.

Hrvatski tim čuvao je dvocifrenu prednost sve do 28. minuta. Mornar je odigrao odlično u završnici treće četvrtine i smanjio prednost na svega šest poena (71:65).

Mornar je sjajno otvorio posljednju četvrtinu. Crnogorska ekipa serijom 7:0 došla je po prvi put u meču do prednosti (72:71).

Barani su u 39. minutu imali i četiri poena prednosti – 87:83. Ipak, Cibona je serijom 5:0 preokrenula, a onda se ušlo u novu dramatičnu završnicu.

Dikerson je donio Mornaru prednost od 89:88, a onda je zakazao skok u odbrani. Marić je dao prvo bacanje, drugo je promašio, a ofanzivnim skokom Cibona je osvojila loptu, pa je Mornar napravio novi faul.

Žižić je postigao oba bacanja, a šut za produžetak promašio je Dikerson.

Šakić je predvodio Cibonu sa 27 poena, dok se u Mornaru istakao Dikerson sa 33 poena.