Mlada reprezentacija izgubila od Njemačke

Piše: Reprezentacija.me 907 pregleda Dodaj komentar

stefan mugosaMlada reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Njemačke rezultatom 2:0 u meču kvalifikacija za odlazak na U21 Evropsko prvenstvo koje se 2015. godine igra u Češkoj.

Uprkos porazu, „mladi sokoli“ su ostavili fenomenalan utisak i natjerali favorizovanog protivnika da brani svoj gol u većem dijelu drugog poluvremena. Izabranike Dušana Vlaisavljevića pobjede su koštala dva momenta u kojima je došlo do pada koncentracije, što su „panceri“ uspjeli da iskoriste.

Prvi pogodak Njemci su postigli nakon prekida – pad koncentracije u redovima našeg tima iskoristio je Filip Hofman i udarcem glavom pogodio metu.

Nakon vodećeg gola domaćina, naša selekcija imala je dvije fenomenalne prilike da se vrati u igru. Mugoša je par minuta nakon pogotka Hofmana izašao sam ispred Ter Stegena uputio odličan udarac, koji je umjesto u mreži završio nekoliko centimetara pored lijeve stative. Već u sljedećem napadu u sličnoj situaciji se našao i Luka Đorđević ali je golmnan „pancera“ pročitao namjeru našeg napadača i sačuvao svoju mrežu.

Nastavak meča donio je još bolju igru našeg tima, pa je smanjena i razlika u posjedu lopte koju su Njemci ostvarili u prvom dijelu, koji su u većem dijelu drugog poluvremena bili primorani da brane svoju gol.

Prvu priliku da poravna rezultat imao je Mugoša koji je sa desetak metara uputio dobar udaraca ali je Ter Stegen uspio da sačuva svoj gol.

Fenomenalni golman „pancera“ istakao se i deset minuta prije kraja susreta kada je kranjim naporom spasio siguran pogodak nakon slobodnog udarca koji je izveo Marko Bakić. U sudijskoj nadoknadi vremena Ter Stegen je izašao kao pobjednik iz duela sa Jankovićem, da bi u sljedećem munutu kapiten domaćeg tima Kevin Voland zatresao mrežu našeg gola i postavio konačan rezultat susreta.

Selektor Vlaisavljević bio je zadovoljan izdanjem svojih izabranika uprkos porazu od dva gola razlike.

– Nikad bolja utakmica mladih selekcija. Žao mi je što nismo iskoristili tri ili četitri šanse koje smo stvorili i što smo u nadoknadi vremena primili gol. Veoma kvalitetna utakmica, sa izuzetno jakim tempom i moram istaći da sam ponosan na svoje igrače koji su uspjeli da izdrže takav ritam, protiv protivnika čiji su igrači standardni u postavama timova Bundeslige. Imali smo nekoliko prilika i mogli smo do boljeg rezultata, ali sam u svakom slučaju i više nego zadovoljan svime što smo prikazali na današnjem susretu, rekao je Vlaisavljević.

Njemačka – Crna Gora 2:0