Mec iz sedmerca u posljednjim sekundama savladao Budućnost

Piše: Rajko 2.1k pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti odigrale su danas u Mecu protiv istoimenog tima utakmicu 3. kola A grupe Lige šampiona.

Bio je ovo 13. međusobni duel ove dvije ekipe u evropskim takmičenjima.

Bolja u ovom meču bila je ekipa Meca koja je slavila rezultatom 25-24.

Budućnost je na startu ovogodišnje Lige šampiona savladala Odenze 31:28, dok je u gostima moglo bi se reći neočekivano poražena od Larvika 23:22.

Sa druge strane ekipa Meca je kao domaćin slavila protiv Larvika 31:20, dok je protiv Odenzea kao gost odigrala bez pobjednika 19:19.

U ovom meču se krenulo čvrsto i sa jedne i sa druge strane. Znalo se da će odbrane oba tima biti u fokusu.

Budućnost je uspjela u prvom poluvremenu da zadrži ekipu Meca na svega osam postignutih golova.

Sa druge strane, ekipa Budućnosti je sjajnu igru u prvom poluvremenu krunisala vođstvom na pauzi između dva perioda igre od tri gola prednosti.

Rezultat na poluvremenu bio je 8-11.

U drugom poluvremenu se ekipa Meca razigrala, bile su aktivnije u napadu i brzo su istopile prednost Budućnosti.

U 37. minutu Mec je preokrenuo rezultat i imao prednost 14-13.

Deset minuta kasnije imale su rukometašice Meca i dva gola prednosti ali su igračice Dragana Adžića uspjele da anuliraju minus i da meč uvedu u veoma neizvjesnu završnicu.

Nakon toga igralo se gol za gol. Imala je Budućnost nekolike prilike u drugom poluvremenu da povede ali je falilo i malo sportske sreće.

Budućnost je na minut do kraja susreta imala i igračicu više što su iskoristile i sjajnom odbranom uspjele da osujete napad Meca pa preko Kaće Bulatović poravnaju rezultat na 24-24 na samo minut do kraja.

Ipak na deset sekudi do kraja susreta, Mec je imao sedmerac za pobjedu koji je iskoristila Uet i donijela pobjedu svojoj ekipi 25-24.

U pobjedničkoj ekipi Smits je bila najefikasnija sa sedam datih golova, Uet je postigla četiri.

Kod ekipe Budućnosti, Đurđina Jauković i Kristina Laslo postigle su po pet pogodaka a pratila ih je Dijana Ujkić sa četiri gola.