Lovćen bolji od Mornara, Ulcinj upisao prvu pobjedu

Piše: Vladan 718 pregleda Dodaj komentar

U petom kolu crnogorske košarkaške Super lige Lovćen je nakon preokreta uspio da pobijedi barski Mornar dok je Ulcinj ubilježio prvu pobjedu na gostovanju Jedinstvo koja je jedina ekipa bez trijumfa.

Na Cetinju je već nakon prve četvrtine djelovalo da će Mornar pružiti bolju košarku pošto su Barani vodili rezultatom 30-17. Ipak, u nastavku prednost gostiju polako je opadala da bi treću četvrtinu Lovćen dobio sa čak 14 razlike. Mornar je u posljednjoj dionici uspio da smanji prednost domaćina ali nedovoljno da bi se izbjegao poraz, pa je Lovćen slavio konačnim rezultatom 76-71.

U Bijelom Polju Jedinstvo i Ulcinj igrali su za prvu pobjedu u sezoni a ona je pripala gostima. Konačan rezultat bio je 82-96 pa je Ulcinj ubjedljivo došao do prve pobjede.

U derbiju kola Budućnost je u Podgorici došla do pete pobjede protiv Sutjeske rezultatom 94-84.