“Lavice” lako protiv Slovačke, protiv Francuske za prvo mjesto

Piše: Ognjen 739 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske rukometašice pobijedile su Slovačku 28:24 (20:10) u drugom meču grupne faze na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj i Mađarskoj.

Ovaj trijumf znači i siguran plasman evropskih šampionki u drugu fazu.

Sjajnom igrom u odbrani iz koje su stigle do velikog broja kontra napada, naše su stvorile ogromnu prednost u prvom poluvremenu. Slovačka je bila ravnopravan rival u prvih desetak minuta do rezultata 8:6, a onda su naše napravile seriju 4:0 za 12:6. I nakon toga, nisu se stvari na terenu promijenile, a prednost je do poluvremena porasla na velikih plus 10, 20:10. Briljirala su krila, šest golova Radičević, a četiri je dala Mehmedović.

I u nastavku je Crna Gora krenula žestoko, stigla do 23:10, a potom je Adžić odlučio da promiješa karte i odmori ekipu pred meč za prvo mjesto u grupi sa Francuskom.

Mlada Đina Malović dala je dva pogotka, a upisala se i Ema Ramusović. Ipak, Slovakinje su iskoristile odluku selektora da odmori najvažnije naše igračice, pa su sa šest golova u završnici došle do časnog poraza.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija sa šest golova, dok su po četiri dale Majda Mehmedović i Milena Knežević.Sonja Barjaktarović upisala je 11 odbrana. U redovima Slovačke Dubajova se istakla sa pet pogodaka.

Crna Gora će meč za prvo mjesto u grupi iz kojeg će pobjednik prenijeti maksimalan broj bodova u drugi krug odigrati u petak protiv Francuske od 18 sati.