Kadetkinje poražene od Rumunije

Piše: Vladan 791 pregleda Dodaj komentar

kadetkinje rukometŽenska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Rumunije 27:22 (12:13), u utakmici drugog kola grupe 1 u glavnoj rundi Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Igrali smo dobro na početku meča, kasnije više nijesmo. Ne znam zašto, možda više poštujemo druge nego sebe. Očekivala sam više od ovog meča, pošto smo ponovo mogli da računamo na pravu Đurđinu Jauković. Ona je, konačno, počela da igra, u posljednjem trenutku. Ne znam, možda je ona prije ovog meča bila uplašena, zbog čega nije pokazala ono što zna. Dobili smo nju, ali smo izgubili meč. Odbrana je bila loša, napad takođe, a napravili smo i puno tehničkih grešaka“, rekla je selektorka Maja Savić.

Ovo je bila teška utakmica za nas. Počeli smo dobro, ali u drugom poluvremenu smo odigrali loše, zbog čega je Rumunija i pobijedila“, rekla je Đurđina Jauković.

Izabranice Maje Savić doživjele su treći poraz na šampionatu, drugi u glavnoj rundi, a imaju i dvije pobjede.

To je, međutim, poraz bez značaja, jer su obje ekipe još juče izgubile šanse za prolaz u polufinale, pa će se u nastavku boriti za plasman od 5. do 8. mjesta.

Crna Gora – Rumunija 22:27 (13:12)

Crna Gora: Nenezić, Rajković, Ujkić, Grbić 1, Prelević, Čavlović, Muratović, Stanković, Ristić, I. Pavićević 2, J. Pavićević, Senić, Jauković 11, Agović 1, Malović 7, Arsenijević.

Rumunija: Jon, Roska, Kurment, Vartik, Bontea, Abed Kader 6, Voina, Andrei 6, Dindligan 5, Kraju, Onikas, Ilie 2, Vasiliu, Laslo 7, Korban 1, Karasol.

Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Rumunija 6 (3). Isključenja: Crna Gora 6, Rumunija 2 minuta