Francuska savladala Crnu Goru

Piše: Ognjen 798 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske 25:20 u posljednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva.

To automatski znači da će naše bez boda igrati u drugoj fazi.

Francuska nosi dva boda, Rusija četiri iz naše grupe, iz grupe A sve tri selekcije (Srbija, Švedska i Danska) prenose po dva boda.

Glavni uzrok poraza jeste očajno prvo poluvrijeme koje su izabranice Pera Johansona izgubile rezultatom 16:8 uz dva promašena sedmerca.

U nastavku, bolja igra, stiglo smo i do čak minus tri – 20:17 – ali šansi za preokret nije bilo.

“Lavice” se sele u Nant, prvi meč igramo sa Švedskom u četvrtak ali čini se da je polufinale ipak daleko…

Što se nas tiče, računica je kristalno jasna. Samo sa tri pobjede izabranice Pera Johansona mogu da se nadaju da će se naći u polufinalu. Sa igrom koju su prikazale protiv Francuske teško je povjerovati u takav epilog, ali ako budu igrale kao protiv Rusije, sve je moguće.

I upravo sigurno sada i žale za tom utakmicom protiv Rusije gdje su zaista imale sve u svojim rukama…

Šest golova u duelu sa Francuskom postigla je Jovanka Radičević, četiri Majda Mehmedović.

U domaćem timu nezadrživa Estel Minko sa sedam pogodaka, bez promašaja.

Amandin Lejno je imala deset odbrana, Laura Glozer tri, a Marina Rajčić pet.