EP za mlade: Crna Gora poražena i od Grčke

sport
Piše: sport 765 pregleda Dodaj komentar

basket ballDrugi poraz u drugoj fazi Evropsko prvenstva u Estoniji upisala je mlada selekcija Crne Gore.

Nakon Litvanije, “crveni” su poraženi i od Grčke, koja je dominirala od starta meča i pitanje pobjednika nije se postavljalo niti jednog trenutka.

Na kraju treće četvrtine izgledalo je da izabranicima Mihaila Pavićevića prijeti pravi debakl, jer je rival imao 33 poena prednosti (59:26), ali su u posljednjih 10 minuta donekle popravili utisak.

I pored neuspjeha, Crna Gora ima šansu da se nađe u četvrtfinalu, a potrebno je da sjutra savlada Njemačku.

Veliku pomoć naša selekcija je imala od Hrvatske, koja je bila bolja od “pancera”.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Vukota Pavić sa 12 poena (šest skokova), a dvocifren je bio i Milija Miković (10, šest uhvaćenih lopti).

U redovima Grčke najbolji je bio novi član Milvokija Janis Antetokunmpo, 15. pik sa posljednjeg drafta, sa 12 koševa, 12 skokova i sedam asistencija.

Efikasniji od njega bio je Joanis Papapetru (17), a pratili su ih Dimitrios Agravanis (11) i Elefterios Bočoridis (10).

Duel protiv Grčke bio je neizvjestan samo na startu, jer je Grčka već u 6. minutu imala osam poena viška (14:6).

Početkom druge četvrtine ekipa Konstandinosa Misasa stekla je dvocifrenu prednost (22:12), a isto odstojanje bilo je na kraju prvog poluvremena (31:19).

Potpuni raspad igre Crne Gore desio se u nastavku meča.

Pokušao je Pavićević da zonskom odbranom 2-3 poremeti igru rivala, ali to nije donijelo rezultat.

Grčka je lako rješevala situacije u napadu, dok su se “crveni”, sa druge strane, mučili.

Prednost je rasla iz napada u napad do maksimalnih plus 33, koliko je bilo na kraju treće četvrtine.

Koliko je naša selekcija igrala slabo pokazuje primjer da je u drugoj i trećoj četvrtini dala svega 14, a primila čak 43 poena.

U takvoj situaciji ni protiv selekcije slabijeg kvaliteta od Grčke, ne bi se moglo računati na trijumf.

U posljednjem periodu, Grci su malo smanjili ritam, što je Crna Gora iskoristila i ublažila poraz.

Grčka – Crna Gora 70:47 (16:12,14:7, 29:7, 11:21)

Talin – Dvorana: “Saku Surhal”. Gledalaca: 300. Sudije: Martolini (Italija), Čebišev (Ukrajina), Herbertson (Island).

Grčka: Bočoridis 10 (2-1), Larencakis, Papapetru 17 (4-4), Karamalegkos, Kalogianidis, Slafcakis 5, Micialos 4, Antetokunmpo 12 (2-2), Melisaratos 2, Agravanis 11, Kamperidis 7 (2-2), Gontikas 2.

Crna Gora: Fatić, Kasalica, Musović, Žižić, Vušović 5 (6-5), Vrbica, Mugoša 6 (5-4), Miković 10 (5-2), Mrdak, Nikolić 5, Pavić 12 (5-4), Latković 9 (3-3).