EP: Đurović 13. u bacanju kugle

Piše: Reprezentacija.me 843 pregleda Dodaj komentar

BacanjeKugleCrnogorski atletičar Tomaš Đurović osvojio je 13. mjesto u bacanju kugle na juniorskom prvenstvu Evrope u italijanskom Rijetiju.

Član Atletskog kluba Draževina nastup je završio hicem od 17 metara i 77 centimetara. Đurović je ranije danas u kvalifikacijama kuglu bacio 18 metara i devet centimetara i kao petoplasirani u A grupi izborio plasman u finale.

Drugi crnogorski predstavnik, član beranskog Lima, Nikola Komatina osvojio je deseto mjesto u B kvalifikacionoj grupi sa rezultatom 17,20 metara i ostao bez finala. Zlatno odličje osvojio je Bosanac Mesud Pezer hicem od 20,44 metra i postavio novi nacionalni rekord.

Članica mojkovačke Tare Milica Vukadinović osvojila je 17. mjesto u bacanju diska sa 44 metra i 52 centimetara. U kvalifikacija je učestvovalo 29 takmičarki. Šampionat u Rijetiju okupio je 1010 takmičara iz 46 zemalja Evrope.