Crna Gora šesta na prvenstvu u Podgorici

Piše: Ognjen 680 pregleda Dodaj komentar

Mlada ženska reprezentacija osvojila je šesto mjesto na Evropskom prvenstvu B divizije za igračice do 20 godina u Podgorici – izabranice Željka Vukićevića u meču za plasman poražene su od Velike Britanije 63:46 (10:17, 17:9, 19:7, 17:13) u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru.  Naša reprezentacija dobro je otvorila meč, ali je dozvolila protivniku da preokrene do kraja prvog poluvremena, a u nastavku dođe do ubjedljivog trijumfa. Crna Gora sa po tri pobjede i poraza završila je nastup na šampionatu i nije ispunila cilj koji je bio zacrtan prije početka takmičenja – osvajanje jednog od prva tri mjesta koja su donosila plasman u elitni rang evropske košarke. U finalu šampionata u glavnom gradu naše države u nedjelju (20.30 sati) u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru igraće Litvanija i Slovenija, a za treće mjesto i plasman u A diviziju od 18 sati, boriće se Mađarska i Češka.

U duelu protiv Velike Britanije, samo je Bojana Kovačević imala dvocifren učinak i postigla je deset poena, a imala je i devet skokova.

Slađana Raković je meč završila sa devet poena i 13 uhvaćenih lopti, dok je Božica Mujović upisala devet poena i šest skokova.

Veliku Britaniju do pobjede je predvodila Savana Vilkinson sa 15 poena.

Crna Gora na šampionatu u glavnom gradu naše države u grupnoj fazi savladala je Irsku i doživjela poraz od Slovenije, u drugoj rundi je upisala pobjedu protiv Velike Britanije i poraz od Litvanije, dok je u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta, savladala Hrvatsku i upisala poraz u drugom međusobnom duelu protiv Velike Britanije.

Podgorica je drugu godinu zaredom bila domaćin šampionata Evrope B divizije za igračice do 20 godina, ali naša reprezentacija nakon osvajanja četvrtog mjesta prošlog ljeta, ponovo nije uspjela da ispuni cilj i osvoji jedno od prva tri mjesta koja su donosila vizu za elitni rang evropske košarke.