Crna Gora savladala SAD

Piše: Reprezentacija.me 1k pregleda Dodaj komentar

vat_1Nakon dva poraza poslije peteraca od Japana i Mađarske, crnogorski vaterpolisti stigli su do prvog trijumfa na završnom turniru Svjetske lige u Čeljabinsku. Selekcija Ranka Perovića pobijedila je Sjedinjene Američke Države 9:4.

Dvije četvrtine protekle su u igri gol za gol. Amerikanci su poveli, Drašković izjednačio, a onda je naš najbolji igrač na ovom susretu Darko Brguljan, prvi put donio prednost Crnoj Gori. Potom je Men izjednačio pola minuta prije kraja prvog perioda.

Na startu druge četvrtine ponovo je Men strijelac, a onda je do drugog gola stigao i Drašković.

Vjekoslav Pasković je pred kraj drugog perioda vratio prednost našoj reprezentaciji i najavio da ćemo igrati bolje u nastavku utakmice.

Posljednje izjednačenje Amerikancima je donio Vigo, a onda je uslijedila serija Darka Brguljana. Naš reprezentativac dao je tri vezana gola za ubjedljivih 7:4 na kraju treće četvrtine. Tada je i prelomljena utakmica i ekipa Dejana Udovičića nije mogla da se rezultatski vrati u susret.

U posljednjoj dionici naši su ovjerili trijumf sa još dva pogotka. Dragan Drašković je stigao do cifre od četiri gola u jednoj od najboljih njegovih partija sa kapicom državnog tima. Ono što raduje pred nastavak takmičenja je sjajna igra u odbrani, jer Crna Gora nije primila gol u posljednjih 14 minuta utakmice.

Osim Draškovića, četvorostruki strijelac bio je i Darko Brguljan, a jednom je mrežu Amerikanaca zatresao Vjekoslav Pasković. Bol je sa dva gola bio najefikasniji u redovima rivala.

Nakon ovog trijumfa naša selekcija je izbjegla Srbiju u četvrtfinalu, a nakon što se kompletira današnji program znaćemo ko je sljedeći rival izabranika Ranka Perovića.