Budvanska rivijera poražena od Zenita (FOTO)

Piše: Vladan 809 pregleda Dodaj komentar

Iznenađenja nije, niti je, objektivno, moglo i biti – Budvanska rivijera je poražena od Zenita sa 3:0, za samo 64 minuta igre, u utakmici 5. kola grupe D.

Iako su u Budvu stigli bez prvog trenera Viktora Aljekna i jednog od najboljih igrača Maksima Mihajlova, gosti su dominirali od prvog do posljednjeg poena, u svim elementima igre.

Razlika u kvalitetu je, jednostavno, bila velika. Domaćin je bio u igri jedino u prvom setu do 14:15…

Budvani su, tako, upisali i peti poraz i jedina su ekipa u grupi bez pobjede. Zenit je, sa druge strane, uknjižio i peti trijumf, a ima samo jedan izgubljen set.

U drugom meču ove grupe, Halkbanka je u gostima bila bolja od Hipo Tirola sa 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:19) pa je turski tim sada drugi u grupi, pretekavši upravo Austrijance.

U posljednjem kolu, 26. januara, Budvanska rivijera gostuje Halkbanci.

Budvanska rivijera – Zenit 0:3 (17:25, 16:25, 17:25)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 300. Sudije: Ćezare Stefano (Italija) i Žolt Mezofi (Mađarska).

Poeni iz napada: Budvanska rivijera 28, Zenit 40.

Poeni iz bloka: Budvanska rivijera 1, Zenit 10.

Poeni iz servisa: Budvanska rivijera 2, Zenit 8.

Greške: Budvanska rivijera 17, Zenit 19.

Budvanska rivijera: Lakčević (libero 1), Kastratović, Eminović 5, Rašović (libero 2), Babić 9, Šormaz, Dokić, Medenica 2, Marović, Olefir 12, Ječmenica 3, Kadankov.

Zenit: Anderson 16, Kulešov 7, Demakov 1, Sivoželez, Salparov (libero), Bagrej 2, Leon 10, Aščev, Poletajev 17, Kobžar, Gutsaljuk 5, Babičev.