Budućnost uzvratila udarac Jedinstvu, sad je opet u igri za drugo mjesto

Piše: Ognjen 676 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budućnosti Capital Plaze uzvratili su Jedinstvo Bemaxu, istom mjerom, za poraz u Podgorici – izabranici Zorana Vukčevića su slavili večeras u Bijelom Polju sa 3:1, u derbiju 7. kola Prve lige.

Ovom pobjedom, Podgoričani su se vratili u trku za drugo mjesto, jer su se sa Jedinstvom izjednačili po broju pobjeda (pet), ali Bjelopoljci imaju bod više, zahvaljujući dva seta iz meča sa Budvanskom rivijerom.

O drugom mjestu će, dakle, odlučivati novi dueli dva tima sa Budvanima…

Što se derbija tiče, kada su poveli 14:7 u prvom setu, činilo se da Jedinstvo uhvatilo zalet za novu pobjedu. Međutim, mladi sastav “plavih” se nije predavao, počeo je da koristi sve slabosti domaćina, pa je poveo 2:0 u setovima.

Jedinstvo se vratilo u trećem setu, dok je u četvrtom došlo do “raspada sistema” kod Bjelopoljaca, pa je Budućnost lako i ubjedljivo stigla do osvajanja četvrtog seta (u kojem je vodila i 23:10) i zasluženog trijumfa…

Sedmu pobjedu upisao je šampion Budvanska rivijera, dok je Bar volej trijumfom u Nikšiću ne samo definitivno osigurao “fenjer” ekipi Sutjeske, koja još nije osvojila set, već je na tabeli preskočio i drugi nikšićki tim, Volej star.

Prva muška liga (7. kolo)

Budvanska rivijera – Volej star 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: oko 50. Sudije: Branko Batizić i Jelena Mitrović(oboje iz Podgorice).

Budvanska rivijera: Zoranić, Mamedov, Marović, Kastratović, Lečić, Nikolić, Ivanović, Hurtado, Khilko, Carabali, Prušević, Lakčević, Dokić. Trener: Milan Marković.

Volej star: Vuković, Batrićević, Nikolić, Vojinović, Crnogorac, Đokić, Cebalović, Danilović, Papović. Trener: Branko Manojlović

Sutjeska – Bar volej 0:3 (19:25, 17:25, 20:25)

Nikšić – Dvorana: SC “Nikšić”. Gledalaca oko 50. Sudije: Milorad Delić i Sava Batizić (oba iz Podgorice)

Sutjeska: G. Nikolić, Taušan, Bjelica, Matković, D. Nikolić,  J. Perošević, Vulić, V. Stojanović, Bojić, N. Perošević, Popović, D. Stojanović. Trener: Miodrag Perošević

Bar volej: Džarić, Jovančević, Pekić, D. Bilčić, Vujisić, S. Radević, Novović, Caković, J. Bilčić, Mi. Kosović, Sekulić, Žižić, N. Radević. Trener: Dragan Dobrković.

Jedinstvo Bemax – Budućnost Capital Plaza 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 14:25)

Bijelo Polje – Dvorana: SC Nikoljac. Gledalaca: oko 100. Sudije: Dragana Vučinić i Branimir Janjević (oboje iz Podgorice).

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Đuretić, Delić, Dangubić, Pavićević, B. Bulatović, Rudić, I. Bulatović, Bugarin, Tomić, Magdelinić, Ćuk, Popović, Vukić. Trener: Darko Prebiračević.

Budućnost Capital Plaza: B. Vlahović, Bošković, Peruničić, N. Radović, Šćepanović, Tatar, I. Vlahović, Jelić, Vidić, B. Radović, Zvicer, Pavićević. Trener: Zoran Vukčević.

Tabela: Budvanska rivijera 20, Jedinstvo Bemax 16, Budućnost Bemax 15, Bar volej 7, Volej star 5, Sutjeska 0.