Budućnost razbila Lajpcig, idemo sledeći!

Piše: Ognjen 810 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Lajpciga 28:21 (16:7), u utakmici drugog kola Glavne runde Lige šampiona.  Budućnost je upisala drugi trijumf u Glavnoj rundi i praktično četiri kola prije kraja takmičenja u grupi obezbijedila prvo mjesto.

Domaćin je i večeras potvrdio klasu i opravdao ulogu favorita, a sve dileme oko pobjednika, ako ih je i uošte bio, riješio je do poluvremena. Njemački tim poveo je na startu 1:0, nakon čega je uslijedila serija od sedam uzastopnih pogodaka Budućnosti za vođstvo od 7:1 u 11. minutu.

Razlika je u 24. minutua iznsila osam (14:6), a na poluvremenu devet golova(16:7). Budućnost je u 45. prvi put stekla dvocifrenu prednost (23:13), koju je u 47. minutu uspjela da uveća na 11 golova (24:13). U samom finišu trener Dragan Adžić pružio je priliku rukometašicama sa klupe što je Lajpcig iskoristio i serijom od 6:0 ublažio poraz.

Najefikasnija u pobjdničkom timu bila je Kristina Neagu sa sedam, Dragana Cvijić je postigla pet, a gol manje Katarina Bulatović. U njemačkom timu najbolja je bila Karolina Kudlač sa sedam pogodaka.

Pobjede u prvoj grupi, u ovom kolu, ostvarile su i rukometašice Vardara i Dinama iz Volgograda. Vardar je pred svojim navijačima savladao Krim 41:30, dok je Dinamo kao gost trijumfovao u duelu sa Tiringerom rezultatom 33:30.

Budućnost je, nakon drugog kola, vodeća na tabeli sa 11 bodova. Dinamo je drugi sa osam, Lajocig je osvojio šest,a bod manje četvrtoplasirani Vardar. Tiringer na petom mjestu ima četiri, dokjeposljednji Krim sa dva boda. Budućnost će u narednom kolu,u petak, igratu u Ljubljani protiv Krima.