Budućnost pobijedila Kopenhagen na startu glavne runde LŠ

Piše: Rajko 666 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti dočekale su večeras u Morači ekipu Kopenhagena u okviru prvog kola glavne runde Lige šampiona.

Rukometašice podgoričke Budućnosti počele su glavnu rundu Lige šampiona na svom terenu dočekavši ekipu Kopenhagena.

Iako su “plave” bile izrazite favoritkinje u večerašnjem meču, teže nego što se očekivalo stigle su do pobjede 29-27.

Izabranice Dragana Adžića su dobro otvorile meč, u 10. minutu susreta imale tri gola prednosti. Milena Raičević je u početnim minutima meča postigla tri pogotka.

Dobrom igrom su “plave” uspijevale da održavaju stečenu prednost, u jednom trenutku su imale i +4 ali su na odmor otišle sa tri gola prednosti 15-12.

U istom ritmu je nastavljen meč. Igralo se dosta izjednačeno a rukometašice Budućnosti su održavale svoju prednost.

Pad koncentracije uslijedio je sredinom drugog poluvremena kada su gošće stigle na samo gol zaostatka ali više od toga ipak nijesu mogle.

Odmah je uslijedila reakcija preko Itane Grbić i Đine Jauković koje vraćaju prednost svojoj ekipi na +3.

Uslijedio je jedan period od pet minuta bez pogodaka i na jednoj i na drugoj strani da bi nakon toga večeras sjajna Milena Raičević postigla gol za +4.

Na pet minuta do kraja meča Budućnost je prvi put na meču imala i +5 zahvaljujući upravo Mileni Raičević.

Milena Raičević bila je ubjedljivo najbolja igračica večerašnjeg duela. Postigla je osam golova. Đina Jauković i Itana Grbić postigle su po pet golova.

Sa druge strane, u ekipi Kopenhagena osam golova postigla je Nilsen.