Borozan torpedovao Metalurg – sve je spremno za trofej

Piše: Ognjen 847 pregleda Dodaj komentar
Foto - gol.mk

U velikom makedonskom derbiju, tačnije ovog puta u polufinalu Kupa Vardar je u Bitolju za gol bio bolji od Metalurga 31:30. Mladi tim sa Autokomande je ponovo pokazao koliko može biti nezgodan protivnik najvećem rivalu, a sve do samog kraja crveno-crni su drhtali kada je plasman u finale u pitanju. Naš reprezentativac Vuko Borozan je odigrao novu sjajnu partiju, bio je najefikasniji u svom timu sa osam golova, koliko je postigao i Dibirov, dok se kod Metalurga istakao Ilić sa sedam, dok su Peševski i Kuzmanovski postigli po pet golova.
Vardar je bolje igrao u prvih 30 minuta, kada je vodio 17:14, potom je Načevski na tribune poslao Obradovića, a Metalurg preko Petrova izjednačio 19:19, da bi Kuzmanovski donio prednost “plavima” 21:20. Metalurg je ubrzo imao i 24:22, a Cindrić na pet minuta prije kraja izjednačio 25:25. Isti igrač je donio prednost svom timu u samom finišu 30:29, potom je Šterbik bio bolji od Ilića sa sedam metara, a Dibirov na drugoj strani bio precizan i odveo svoj tim u finale, da bi Petrov na 50 sekundi prije kraja smanjio na 31:30, ali nije bilo vremena za novi preokret.
Vardar će za trofej igrati sjutra u 16.30 časova protiv domaćina Rabotnika koji je eliminisao Ohrid.