“Ajkule” pobijedile Srbiju

sport
Piše: sport 800 pregleda Dodaj komentar

vaterpoloCrna Gora je u drugom meču na Samarcidis kupu u Grčkoj ostvarila prvu pobjedu.

“Ajkule” su savladale Srbiju sa 6:4 nakon što su dominirale od prve sekunde u bazenu u Lamiji.

Naime, tim Ranka Perovića  je protivniku dozvolio samo početnih 1:1, a kasnije je imaoi tri gola prednosti – 5:2 kada je početkom druge četvrtine pogodio Filip Klikovac u napadu s igračem više.

Srbija je sa dva vezana gola Dušana Mandića smanjila na 5:4 u trećoj četvrtini, a jedini gol u posljednjih osam minuta dao je Mlađan Janović.

Crnogorske vaterpoliste danas očekuje još jedna utakmica, i to sa Italijom od 18.30 časova.

“Azuri” su do sada upisali oba trijumfa na turniru –juče su bili bolji od Grčke (11:8), a u prvom meču današnjeg programa od Mađarske rezultatom 6:4.

Crna Gora – Srbija 6:4 (4:2, 1:0, 0:2, 1:0)

Lamija – Gradski bazen. Gledalaca: 100. Sudije: Damčevski (Makedonija), Korizna (Poljska). Igrač više: Crna Gora 11 (4), Srbija 7 (3).

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan, Sekulić 1, Čučković 1, Da. Brguljan, Drašković, M. Janović 1, N. Janović, Ivović 2, Mišić, Klikovac 1, Jokić, Lazović.

Srbija: B. Mitrović, Šaponjić, Gocić, Udovičić, Ćuk, D. Pijetlović 1, Ubović, Aleksić, Rađen, Mandić 2, Prlainović, S. Mitrović 1, G. Pijetlović.