Odlične partije Nemanje Grbovića i Ivana Perišića, Vujović i Čavor standardno dobri

Piše: Ognjen 760 pregleda Dodaj komentar

U prvom pravom derbiju ove sezone rukometaši Celja su savladali Gorenje 28:24 i tako velikom rivalu stavili do znanja ko je gazda u Sloveniji. Tim iz Velenja je igrao odlično do poluvremena, čak su Miloš Božović i drugovi vodili 11:10, da bi u nastavku učesnik Lige šampiona zaigrao bolje i preokrenuo, a potom i ubjedljivo slavio. Janc i Žvižej su bili najefikasniji sa po pet golova, dok su Razgor i Mlakar postigli po tri za domaće. Kod Gorenja najbolji su bili Skube i Šoštarić sa po pet golova, a naš reprezentativac se nije upisao u strijelce u Zlatorogu.

Cegled je odigrao odličan meč u Segedu protiv vicešampiona, ali je na kraju izgubio 32:30, a naši Nemanja Grbović i Ivan Perišić su bili odlični. Grba je zabio osam golova, a popularni Krofna jedan manje. Pobjedu domaćinu je donio Ćuruvija sa devet golova. Čurgu je večeras savladao Orashazi 22:19, a naš desni bek tefan Čavor je bio odličan sa pet golova.

Aktuelni šampion Švedske – Kristijanštad je praktično sa drugim timom savladao Aranas 31:18, a naš Nebojša Simić je na terenu proveo desetak minuta i skinuo pet lopti. Lugi je igrao neriješeno sa Istadom 21:21, a Zoran Roganović se vratio nakon povrede šake i postigao sedam golova.

Novu dobru partiju pružio je i desni bek Kijelcea Branko Vujović koji je postigao četiri gola u pobjedi njegovog tima nad Kvidzinom 38:28. U derbiju kola u Makedoniji Pelister je na svom terenu pretrpio poraz od Rabotničkog 20:16, a naš Bogdan Nikolić je postigao tri gola.
Interesatno prvi poraz je večeras u Ankari doživio i Bešiktaš od Ankaraspora 30:27, a ubrzo će na noge i drugom klubu u ovom gradu koji vodi Kasim Kamenica, te za koji nastupaju Božo Nikočević i Dado Vukićević.