Osmina finala na vidiku: Budućnost sigurna protiv Promiteasa

Piše: Vladan 265 pregleda Dodaj komentar

Prvi trijumf nakon tri vezana poraza, deveta pobjeda u Evrokupu ove sezone i osmina finala u „Morači” na vidiku – to su tri pozitivne stvari iz duela Budućnost Volija sa Promiteasom, koji je tim Aleksandra Džikića dobio 90:77.

Igra je, međutim, još daleko od onoga što očekuju i srpski stručnjak i navijači, a problem je bio i što se skromnijem rivalu dozvolilo da se praktično ni iz čega vrati u meč u 3. četvrtini i izjednači na 50:50.

Džikić je tada pozvao tajm-aut, a njegov tim ubrzo vratio do tada rekordnih plus 12 (67:55), na kojima se nekoliko puta zaustavljao.

Promiteas je u uvodnim minutima bio ravnopravan, ali kao da se samo čekalo da se „plavi” uozbilje i pokažu razliku u klasi.

Bio mu je to tek 12. šut u profesionalnoj karijeri za tri poena i treći pogodak.

Budućnost je brzo vratila dvocifrenu prednost, da bi u posljednjem kvartalu pobjegla i na plus 19 (85:66).

Petar Popović je bio najefikasniji sa 15 poena, a dvocifren učinak su imali Vladimir Micov (12), Rid, Denis Džerom Sili (po 11), Kobs i Zoran Nikolić (po 10).

Ovacije je izazvao koš Danila Nikolića u posljednjem minutu, prvi u njegovoj „novoj” karijeri nakon drame koju je preživio u septembru.

Meč u „Morači” je imao i tužnu epizodu – „varvari” su ćutali do 2. četvrtine, kada su uglas počeli da pjevaju ime Miljana Šćepanovića, svog tragično nastradalog člana, u čiju su čast razvili i veliki transparent.

Svi u dvorani su im se pridružili u aplaudiranju i skandiranju Šćepanovićevog imena.