Kata tim Crne Gore u borbi za bronzanu medalju

Rajko
Piše: Rajko 744 pregleda Dodaj komentar

Muški kata tim karate reprezentacije Crne Gore boriće se za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Roterdamu.

Tim u sastavu Mijat Vojvodić, Srđan Vuković i Vladimir Mijač, u prvom kolu pobijedio je tim Malezije 5:0, ali je u drugom preglasavanjem izgubio od Irana sa 3:2.

Iran je plasmanom u finalu povukao u repasaž crnogorski tim i omogućio mu borbu za treće mjesto.

Rival crnogorskim karatistima u za bronzanu medalju biće Italija, a duel je na programu u nedjelju.

“Veliki uspjeh. Imamo malo vremena da se osvježimo i nadam se osvojimo medalju koja će nam mnogo značiti kao stimulans za Balkanski šampionat, Evropsko i Svjetsko prvenstvo koje nas očekuju ove godine“, rekao je Mijat Vojvodić koji će u subotu nastupiti u pojedinačnoj konkurenciji. Vojvodić je trenutno blizu 50. mesta na WKF listi što je jako bitno zbog Olimpijskih igara.

U katama pojedinačno, Biserka Radulović eliminisana je u drugom kolu.

Što se boraca tiče Ana Drašković je poražena u drugom, a Mario Hodžić u trećem kolu.

Radulovićeva, Draškovićeva i Hodžić se na WKF listama trenutno nalaze među 50 najboljih.

Tačnije rečeno, posle Roterdama će biti između 20. i 30. mjesta. Bitno je da ostanu među 50 najboljih do kraja godine kada se podvlači crta jer će samo 50 najboljih u svim kategorijama imati priliku da se bore za plasman na Olimpijske igre.

Pored toga ove godine su na programu Evropsko prvenstvo u Novom Sadu i Svjetsko prvenstvo u Madridu.