Split poveo 10 razlike, pa probudio “plave”: Budućnost Voli u nastavku srušila Split

Piše: Ognjen 452 pregleda Dodaj komentar

Očajnih 18 minuta igre protiv Splita nisu poremetili Budućnost Voli – crnogorski prvak je u 7. kolu ABA slavio protiv ekipe iz Dalmacije rezultatom 72:58.

Dok se čeka novi šef stručnog štaba nakon odlaska Petra Mijovića, Budućnost je i večeras protiv Splita imala puno problema, prevashodno u prvom poluvremenu.

Na 129 sekundi prije odlaska na pauzu, gosti su poenima Ljubičića stigli do +10 (25:35).

Privremeni trener Podgoričana Vladimir Todorović je zvao tajm-aut, a onda su “plavi” serijom 12:0 zaključili prvo poluvrijeme i na odmor otišli sa košem prednosti.

Split je odmah početkom nastavka poveo 40:37, a onda se do kraja meča za sve pitala Budućnost.

Kod Podgoričana Pol 14 poena, kod Splita Šorter 18.

Podgoričani su slavili šesti put u sezoni u regionalnom takmičenju, imaju i jedan poraz.