Fešta u Kotoru, Bokelj konačno prvoligaš! (VIDEO)

Piše: Ognjen 571 pregleda Dodaj komentar

Bokelj je nakon sedam godina ponovo prvoligaš. Tim iz Kotora dugo je čekao, imao šansu kada je igrao baraž, ali nije imao sreće, a sada je konačno dočekao da kao prvak Druge lige uzme vizu za elitu!

Utakmicama 36. kola završena je Druga fudbalska liga Crne Gore. Dilema ko će biti prvi, odlučena je u posljednjem kolu – Kotorani su sa 3:0 nadigrali Internacional na svom terenu i tako izborili direktan plasman u 1. CFL, dok je Otrant sa čak 79 bodova u baražu.

Dugo se Bokelj mučio, Internacional prijetio iz kontri, ali je u 36.minutu bilo jasno da je iznenađenje nemoguće. Dejan Pepić je izveo korner, lopta je došla do Babe Muse Alhasana koji je sa nekih 15 metara šutirao, a Đukić iz Internacionala nije imao sreće pa je od njega lopta i završila u mreži Milovana Vujisića.

Sve dileme otklonjene su u 52.minutu – Igor Poček je proigrao Vladana Kordića koji je šutirao, njegov udarac odbranio je golman Vujisić, ali je na loptu natrčao Pepić i smjestio je u mrežu. Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Petar Vukčević.

Otrant je u Igalu bio pod pritiskom. Ulcinjani su znali da moraju da pobijede – tim Dejana Vukićevića slavio sa 2:0, ali će ipak igrati baraž. U 40. minutu strijelac je bio Valjmir Nafiu, a pobjedu Otranta u 51. minutu potvrdio je Marko Burzanović.

Iz Opštine Kotor je večeras saopšteno da je postignuti rezultat potvrda kvalitetnog rukovođenja klubom, dok se finansijsko ulaganje lokalne samouprave pokazalo u potpunosti opravdano.

– Ovaj značajan uspjeh uslijedio je nakon odluke UNESCO-a da dozvoli rekonstrukciju gradskog stadiona, pa kotorske fudbalere u doglednom periodu očekuju savremeni uslovi – saopšteno je iz Opštine Kotor sa čestitkom igračima, stručnom štabu, rukovodstvu i “Beštijama” za plasman u elitno društvo.

Podgorica je lako savladala Berane, koje je tako na oproštaju od Druge lige ostavilo loš utisak. Vođstvo gostima donio je iz slobodnog udarca Matija Vukčević u 9.minutu, da bi deset minuta kasnije na 2:0 povisio Andrija Krivokapić, a već u 39. minutu pogodio je Nikola Pavlićević. Poraz domaćina u tom momentu ublažio je Đorđe Magdelinić u 68. minutu. Međutim, Vukčević je golom iz slobodnog udarca u 88. minutu postavio konačnih 4:1.

Kom je na svom terenu poražen od Grblja rezultatom 2:0, a gosti iz Radanovića slavili golovima Jovana Batute u 15. i Vasilija Čavora u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U Danilovgradu Iskra je savaldala Lovćen 1:0, a detalj odluke dogodio se u 43. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio Mihailo Perović.

10. Berane 36 6 7 23 34:70 25

*Bokelj je prvak Druge lige i naredne sezone igraće u Prvoj ligi. Otrant i Podgorica igraće baraž za popunu Prve lige, dok su iz Druge lige ispali Internacional i Berane.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!
IZVOR: pobjeda.me