U susret 32. Igrama modernog doba, Crnogorski olimpijski komitet je pokrenuo posebnu rubriku u kojoj će ljubitelji sporta svakog dana moći da čitaju aktuelnosti vezane za organizaciju, moći će da se podsjete i upoznaju sa istorijatom Igara, počev od prvih, održanih u Atini 1896. godine, te da pročitaju priče o olimpijskim herojima…
Za sajt Crnogorskog olimpijskog komiteta govorio je Srđan Mrvaljević
Džudisti Srđanu Mrvaljeviću pripala je čast da u Londonu, na svečanoj ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara, nosi crnogorsku zastavu.
„Bila je to najveća čast koju jedan sportista može da doživi u karijeri. Povjerenje i poštovanje koje je naša Crna Gora tim činom ukazala meni, mojoj porodici, klubu, gradu i džudo sportu, je nešto što će čitav život kod mene izazivati najljepše moguće emocije i vraćati mi osmijeh na licu. Zahvalan sam i srećan što sam dio trofejne crnogorske sportske istorije i trudiću se da čitav život pozitivno i afirmativno doprinosim razvitku sporta u našoj zemlji”, kazao je Mrvaljević za Crnogorski olimpijski komitet.
Od Pekinga je redovni učesnik najveće sportske smotre, a upravo je debitantski nastup i njegov i naše zemlje, bio poseban i obojen najjačim emocijama.
„Imao sam čast da Crnu Goru tri puta predstavljam na Olimpijskim igrama, a svakako da je najupečatljiviji bio Peking. Bio je to prvi nastup crnogorskih sportista na Igrama. Ostvario sam tri pobjede, a zatim je uslijedio veoma neizvjestan meč i poraz u produžecima od svjetskog šampiona, što me dovelo do 7. mjesto. Do danas je ovaj rezultat ostao najbolji plasman Crne Gore u pojedinačnim sportovima na Olimpijskim igrama.”
Na rad i disciplinu se oslanja. U sportu, kaže Mrvaljević, ne postoje prečice.
„Postoji požrtvovan rad, ogromno odricanje i strpljenje da bi se došlo do velikog sportskog rezultata. Pored toga potrebna je i podrška matičnih Olimpijskih komiteta, imao sam je svih ovih godina od Crnogorskog olimpijskog komiteta i predsjednika Dušana Simonovića, na čemu sam neizmjerno zahvalan.”
Ponosan je na ono što je bilo, a iz kofera uspjeha izdvojio je:
„Bilo ih je dosta. Nekako, kad god bih napravio prvi i istorijski uspeh za crnogorski džudo sport, kod mene je izazivalo posebne emocije. Izdvojiću nekoliko: prva evropska medalja (srebrna) u Moskvi 2006, prvi osvojen Svjetski kup u Budimpešti 2011, svjetsko srebro – Pariz 2011, mediteranski pobjednik 2013, bronza sa Grand Slama Abu Dabi 2016.”
Mrvaljević je i dalje aktivan, pun je elana.
„Još uvek sam aktivan takmičar. Ove godine promijenio sam kategoriju i sada se borim do 90 kilograma. Maštam o četvrtim Olimpijskim igrama i pokušaću da ostvarim normu, ali to nije baš realno. Mnogo više treba očekivati od trenutnih olimpijskih stipendista i mlađe generacije crnogorskih džudista. Takođe, od ove godine obavljam i funkciju sportskog direktora Džudo saveza Crne Gore. Tu su mi ambicije mnogo veće, želim da na jedan kvalitetan način svojim iskustvom i kontaktima doprinesem kvalitetnom razvoju crnogorskog džudo sporta.”, zaključio je crnogorski džudista.
Rubriku „U susret Tokiju!“ čitajte na sajtu Crnogorskog olimpijskog komiteta.