Ponovo najbolji borac Starog kontinenta: Dejan Vukčević osvojio zlato na Evropskom prvenstvu

Piše: Vladan 284 pregleda Dodaj komentar

Superteškaš podgoričkog džiu-džicu kluba “Fenix” Dejan Vukčević je osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Najtrofejniji crnogorski borac u ovom sportu, višestruki svjetski i evropski prvak, u finalu takmičenja u Maintalu je bio bolji od domaćeg reprezentativca Radoa Molenauera.

Vukčević se u polufinalu revanširao Rusu Artjomu Petrukinu za poraz u finalu Svjetskog prvenstva 2019. godine.

Odličan je u Njemačkoj bio i Krsto Radulović koji je izgubio borbu za bronzu od takmičara iz Holandije i zauzeo peto mjesto u kategoriji do 94 kilograma.

Arso Milić je bio sedmoplasirani u kategoriji do 85 kilograma.

Njih trojica su pripreme obavili u klubu Fenix, a sjutra je u Njemačkoj na programu takmičenje u disciplini duo.