POBJEDA! „Lavovi” izbacili Sloveniju – Crna Gora je među 12 u Evropi!

Piše: Ognjen 455 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora je izborila plasman u glavnu rundu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.
San je postao java – Crna Gora je među 12 najboljih timova u Evropi!!!

Kakva noć u Debrecinu, kakav herojski nastup „lavova“, Crna Gora srušila je Sloveniju i ide u glavnu rundu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Foto – RSCG

Drugi put u istoriji, Crna Gora je među 12 najboljih timova Starog kontinenta.

O podvigu koji su momci Zorana Roganovića napravili pričaće se danima, sada je vrijeme za slavlje!

Budimpešta čeka zlatne momke koji su po ko zna koji put Crnu Goru učinili ponosnom.

Naša reprezentacija je u prvom poluvremenu dva puta imala prednost (8:7 i 9:8), a u 20. minutu bilo je 11:11.

Slovenija je sa četiri vezana pogotka povela 15:11, a prednost od četiri gola imala je u 37. minutu (23:19).

Crna Gora u 50. uspjela jer da izjednači (28:28), a šest minuta kasnije i da povede (32:31).

Na kraju je junak bio Nebojša Simić, koji je “skinuo” tri sedmerca u posljednjih 10 minuta, ali u napadu je odgovornost preuzeo mladi Radojica Čepić koji je mrežu tresao četiri puta.

Branko Vujović je bio najefikasniji sa devet pogodaka, ali kada se sve sabere – ovo je timski uspjeh, pogotovo nakon svih problema koje je selekcija imala u pripremi, ali i tokom turnira.

Slijede još četiri utakmice sa vrhunskim evropskim reprezentacijama. Vidjećemo koji je domet “lavova”, koji već pomjeraju granice…