Mladi odbojkaši Crne Gore osvojili bod protiv Austrije, večeras protiv Albanije

Piše: Reprezentacija.me 203 pregleda Dodaj komentar

Muška U22 reprezentacija Crne Gore poražena je nakon velike borbe od selekcije Austrije rezultatom 3:2 (23:25, 25:20, 25:22, 20:25, 15:9) u prvoj utakmici kvalifikacija grupe F koji se igra u Tirani (Albanija).

Velika borba viđena je na početku utakmice, što se moglo zaključiti i po rezultatu, u izjednačenoj igri odbojkaša Crne Gore i Ausrije (10:10). Izabranici selektora Balše Radulovića pokazali su kvalitet, napravili pet poena prednosti (20:15) odličnom igrom kapitena Đorđa Jovovića, Vukašina Cimbaljevića i Nemanje Peruničića. Izjednačili su odbojkaši Austrije (23:23), ali naredna dva poena pripala su Crnoj Gori za vođstvo 1:0 u setovima.

Dobru igru nastavili su naši odbojkaši u drugom setu, napravili prednost četiri poena (10:6). Naredna tri poena pripala su Austriji što je natjeralo našeg selektora da zatraži tajm-aut, kojim je prekinuo seriju poena Austrije. Izjednačena igra sredinom ovog seta, razmjenjivao se poen za poenom (15:15). Selekcija Austrije je preokrenula rezultat u svoju korist (15:18), pa su naši momci morali na još jedan odmor. Sačuvali su prednost Austrijanci i izjednačili u setovima (20:25).

Gubila je Crna Gora na početku trećeg seta (1:4), ipak nije dozvolila reprezentaciji Austrije da se odvoji, pa su naši odbojkaši preuzeli vođstvo (5:4). Vratili su odbojkaši Austrije rezultat u svoju korist (13:16), ali je serija poena prekinuta tajm-autom Crne Gore. Vodila je Austrija četiri poena prednosti (16:20), ali istopili su zaostatak naši obbojkaši i izjednačili (21:21). Na kraju 25:22 za Austriju, uprkos osam poena Vukašina Cimbaljevića u ovom setu.

Borba se nastavila u četvrtom setu, povela je Austrija (1:3). Preuzeli su naši mladi odbojkaši vođstvom (14:10) u ovom dijelu igre, morao je reagovati selektor Austrije. Sedam poena prednosti imali su naši odbojkaši (22:15), odličnom igrom Đorđe Jovović, Vukašin Cimbaljević, Nemanja Peruničić, Matija Ćinćur, Danilo Dubak, Miloš Kosović i Stefan Femić odveli su utakmicu u peti set (25:20).

Loše su otvorili peti set mlađi seniori Crne Gore, vodila je Austrija 5:1, odmor je zatražio selektor Radulović, ali nijesu uspjeli da se vrate naši odbojkaši (9:15).

Najbolji u redovima Crne Gore bio je Vukašin Cimbaljević sa 23 osvojena poena, a pratili su ga Đorđe Jovović (20) i Nemanja Peruničić (16).

Naši odbojkaši sa osvojena dva seta osvojili su bod, koji im može biti zlata vrijedan ukoliko u nedjelju ubjedljivo savladaju Albaniju (18h), a rezultati ostalih grupa se poklope. Tada bi naša selekcija izborila plasman na U22 Evropsko prvenstvo kao najbolja drugoplasirana ekipa iz kvalifikacija…

Crna Gora – Austrija 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:20, 9:15)

Tirana – Dvorana “Olipm Park”. Sudije: Lukas Kralovic (Slovačka) i Eirini Moula (Grčka)

Crna Gora: Kosović, Rovčanin, Milenković, Peruničić 16, Dubak 2, L. Cimbaljević, Perunović, Femić 1, Ćinćur 11, Jovović 20, V. Cimbaljević 23.

Austrija: K. Nusterer 9, Berger 21, Krasing 6, Allagic, Morgunov, Hensel, Sablating 9, Czerwinski 21, Spring, M. Glatz, L. Glatz 10, P. Nusteret 1.