Crna Gora završila nastup na U22 Evropskom prvenstvu

Piše: Reprezentacija.me 324 pregleda Dodaj komentar

Mladi odbojkaši Crne Gore poraženi su od selekcije Turske rezultatom 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) u poslednjoj utakmici na prvenstvu Evrope za mlađe seniore.

Crna Gora je dobro otvorila utakmicu protiv selekcije Turske, izjednačena igra bila je do sredine seta, kada su se odbojkaši Turske rezultatski odvojili (16:10). Nakon tajm-auta našeg selektora Radulovića, Crna Gora se vratila u igru (21:19) zahvaljujući dobrim napadima Vukašina Cimbaljevića, ali je selekcija Turske uspjela da privede kraju u svoju korist prvi set i povede 1:0 u setovima (25:22).

Odbojkaši Turske su u drugom setu od samog starta stekli prednost koju su uspjeli da sačuvaju do kraja seta i povedu 2:0 (25:17).

Bolju igru Crnogorci su prikazali na samom startu trećeg seta, na servisu kapitena Đorđa Jovovića naši odbojkaši su stekli prednost (6:8), izjednačena igra tokom ovog seta bila je do pred sam kraj (18:18), da bi zatim Turska sa dva uzastopna poena napravila prednost (20:18), koju je iskusno sačuvala do kraja seta i privela kraju meč u svoju korist.

Muška mlađa seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore je utakmicom sa Turskom završila nastup na prvom U22 Evropskom prvenstvu, koje se održava u Tarnovu, Poljska.

U selekciji Crne Gore najefikasniji su bili Đorđe Jovović i Vukašin Cimbaljević sa 10 osvojenih poena, pratio ih je Nemanja Peruničić sa poenom manje (9), dok je tehničar Rastko Milenković imao 4 poena. Kod selekcije Turske, Cafer Kirkit je osvojio 14 poena, čime je bio najefikasniji igrač utakmice.

Turska – Crna Gora 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)

Tarnov – Dvorana: “Jaskolka”, Tarnov (Poljska). Sudije: Ehsan Rejaezan (Francuska) i Darko Savić (Srbija).

Turska: Gurbuz 12, Uzun, Kirit 14, Bostan 3, Tumer 12, Yurdugul, Lagumdzija 11, Erden, Kurtuluz 1, Avdul 2, Gunajdi, Kir, Akkus, Bayram.

Crna Gora: Kosović (libero), Krivokapić (libero), Milenković 4, Peruničić 9, Miljanić 3, Rovčanin, L. Cimbaljević, Perunović 1, Femić, Ćinćur 2, Jovović 10, Đurović 1, V. Cimbaljević 10.