Vicešampion Evrope prejak, Crna Gora umalo do seta

Piše: Reprezentacija.me 221 pregleda Dodaj komentar

U svom drugom meču na Evropskom prvenstvu, muška mlađa seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Italije, vicešampiona Evrope u ovoj generaciji, rezultatom 0:3 (22:25, 15:25, 19:25).

Prvi set je protekao uz dosta preokreta, dobar početak imali su mladi odbojkaši Crne Gore i imali prednost (9:7), međutim onda je uslijedio pad u igri izabranika Balše Radulovića, pa je u nastavku seta Italija preokrenula rezultat u svoju korist (10:12). Nakon dobre serije selekcije Italije, koja je imala prednost pet poena (14:19), “crveni” su uspjeli da se vrate u ovaj set i povedu (21:20) zahvaljujući dobrim servisima tehničara Rastka Milenkovića i odličnim napadima Nemanje Peruničića (6 poena iz napada u ovom dijelu igre). Ipak, to nije bilo dovoljno za osvajanje prvog seta, koji je na kraju pripao Italijanima rezultatom (22:25).

Italijani su u drugom setu od samog starta konstantno kontrolisali rezultat i imali prednost, a tome je doprinio i veoma slab prijem servisa naše selekcije (15:25).

Treći set je donio rezultatsku neizvjesnost na samom početku (8:8), da bi se od tog momenta Italija “odvojila” i napravila prednost (8:11), kasnije tu prednost uvećala (9:15) i privela meč kraju u svoju korist (19:25).

Najviše poena u našoj selekciji imali su Nemanja Peruničić (11) i Vukašin Cimbaljević (10), dok je kod Italijana najefikasniji bio Tommaso Rinaldi sa 11 odvojenig poena.

Sinoć je Italija u prvom kolu savladala Tursku rezultatom 3:1(29:27, 25:18, 22:25, 25:22), a u prvoj utakmici drugog dana prvenstva selekcija Turske je savladala Holandiju rezultatom 3:2 (25:9, 25:18, 21:25, 23 :25, 15:9).

Crna Gora će u četvrtak od 12 časova igrati poslednju utakmicu na prvenstvu protiv selekcije Turske.

Crna Gora – Italija 0:3 (22:25, 15:25, 19:25)

Tarnov – Dvorana: “Jaskolka”, Tarnov (Poljska). Sudije: Darko Savić (Srbija) Filip Enkerli (Švajcarska)

Crna Gora: Kosović (libero), Krivokapić (libero), Milenković 1, Peruničić 11, Miljanić , Rovčanin, L. Cimbaljević, Perunović 1, Femić, Ćinćur 2, Jovović 8, Đurović, V. Cimbaljević 10.

Italija: Catania, Ferrato, Gottardo 6, Crosato 6, Comparoni9, Pol, Schiro 10, Meschiari, Magalini 5, Rinaldi 11, Cianciotta 2, Mellano 1, Porro 3.