LŠ: Bajern poslao Barselonu u Ligu Evrope

Piše: Ognjen 314 pregleda Dodaj komentar
Utakmice šestog kola fudbalske Lige šampiona, u grupama E, F, G i H, odigrane su večeras.

E grupi Bajern je lako savladao i eliminisao Barselonu 3:0, Benfika je bila bolja od Dinamo iz Kijeva 2:0,

Bajern je grupnu fazu završio sa maksimalnim učinkom od šest pobjeda i 18 bodova, Benfika je na drugom mjestu sa osam bodova, a Barselona će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope jer je grupnu fazu završila sa bodom manje od ekipe iz Lisabona. Dinamo Kijev je osvojio jedan bod.

F grupi Mančester junajted i Jang Bojs odigrali su neriješeno 1:1, dok je meč Atalante i Viljareala otkazan zbog loših vremenskih uslova..

Mančester junajted je sigurno prvak grupe sa 11 bodova dok će Viljareal i Atalanta u međusobnom duelu odlučiti ko će biti posljednji učesnik nokaut faze Lige šampiona. Jang Bojs je na posljednjem mjestu sa pet osvojenih bodova.

U G grupi Salzburg je bio bolji od Sevilje 1:0, dok je Volfsburg ubjedljivo poražen od Lila 1:3.

Lil kao prvak grupe ide dalje sa 11 bodova, Salzburg je završio ispred Sevilje sa 10 bodova, a takmičenje u Ligi Evrope nastavlja Sevilja sa šest osvojenih bodova. Volfsburg je posljednji sa pet bodova.

Ranije danas odigrane su utakmice u grupi H gdje su Čelsi i Juventus prošli dalje dok će Zenit nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Plasman u osminu finala izborili su još Mančester siti, Pari Sen Žermen, Liverpul, Atletiko Madrid, Ajaks, Sporting, Real i Inter, dok će sezonu na evropskoj sceni nastaviti Lajpcig, Porto, Borusija i Šerif.

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!